E-edukacja Cieszyn

Strumień: Praca w szkołach wre

Fot. UM Strumień

W czasie pandemii placówki oświatowe zamknięto dla uczniów. Jednak nie do końca korytarze szkół świeciły pustkami. Czas ten w gminie Strumień postanowiono w pełni wykorzystać. We wszystkich placówkach przeprowadzano porządki, modernizacje i drobne remonty.

I tak w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bąkowie znaczącym przedsięwzięciem był remont biblioteki obejmujący gruntowanie, malowanie ścian i sufitu, założenie paneli, wymianę drzwi i parapetów. Przeprowadzono również prace elektryczne. Lifting biblioteki kosztował 8 tys. zł. Ponadto w szkole przeprowadzono malowanie sufitów oraz lamperii na parterze i w piwnicy.

W Drogomyślu zakończył się konieczny remont pięciu kominów wyższego segmentu budynku szkoły przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Koszt inwestycji wyniósł ponad 11 tys. zł. Była to kontynuacja prac z zeszłego roku kiedy to wyremontowano sześć kominów za prawie 16 tys. zł. Prace zakończyły się w maju. Ponadto przeprowadzono remont jednej z sal lekcyjnych, gabinetu pedagoga, higienistki, salki fitness oraz sali „sześciolatków”. Ponadto odmalowano łazienki. W sumie prace kosztowały 9,5 tys. zł.

Niespodzianki czekają także prucheńskie przedszkolaki. Kiedy placówka otworzy podwoje wówczaas przywita ich odświeżona klatka schodowa. W ramach inwestycji wymieniono wewnętrzną stolarkę drzwiową, nałożono gładzie gipsowe, pomalowano ściany, zamontowano nowe obudowy grzejników, pomalowano balustrady i poręcze. Remont kosztował ponad 19 tys. zł. Ponadto w budynku szkoły odmalowano salę.

W strumieńskiej szkole podstawowej przeprowadzono prace remontowe na placu zabaw, wykonano poprawki malarskie w zapleczach kuchennych. Teren przy szkole zazielenił się za sprawą nowych nasadzeń. Wymieniono również zniszczone panele podłogowe. Wiosenne inwestycje kosztowały szkołę ponad 6 tys. zł. W przedszkolu odmalowano salę i łazienki, zaś na najmłodszych czekają odnowione meble i krzesła. W czasie nieobecności dzieci zagospodarowano skwer wokół przedszkola, a także dokonano wymiany zużytych elementów w urządzeniach ogrodowych.

W Zabłociu, nowego blasku nabrała kolejna sala lekcyjna. W ramach prac wymieniono posadzkę, stolarkę drzwiową, a na ścianach i suficie położona została gładź. Sala została również odmalowana. Dodatkowo odmalowany został pokój nauczycielski i korytarz na I piętrze. Remont zakończył się w maju.

Na zbytkowskie przedszkolaki również czekają niespodzianki. W kwietniu i maju wyremontowano fragment elewacji tarasu i pomalowano poręcze przy schodach tarasowych. Ponadto przed przedszkolem pojawiły się nowe nasadzenia, a wszystko otoczone zostało granitową kostką i kamieniem.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments