Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Jej droga. Krystyna Janda w Bielskim Centrum Kultury

W Bielskim Centrum Kultury czeka nas wyjątkowe wydarzenie teatralne. W osobistym spektaklu wystąpi jedna z największych polskich aktorek, Krystyna Janda. I to aż dwukrotnie!

Krystyna Janda na deskach BCK-u wystąpi 26 maja o 17.00 i 20.00. Mimo to pula biletów niemal się wyczerpała. Zobaczymy jej autorski spektakl „My way. Monolog Krystyny Jandy”, który miał premierę w grudniu ubiegłego roku. Legendarna aktorka nie tylko opracowała tekst i koncepcję, ale też podjęła się reżyserii i wykonania.

„My way” to wieczór przygotowany przez Krystynę Jandę z okazji jej 70. urodzin. Opowieść o jej wczesnych latach, początkach kariery, przyjaciołach, budowie Teatru Polonia i Och-Teatru. Wspomnienia i aktualności w formie monologu scenicznego. Aktorce na scenie towarzyszy pięcioosobowy zespół muzyczny. Wisienką na torcie jest odegranie niezapomnianego standardu „My way” Franka Sinatry.

„Uchwyconą w dowcipnej formie historią swojego życia Krystyna Janda przypomina, na czym polega fenomen jej aktorstwa. Filmowa Agnieszka z “Człowieka z marmuru”, Antonina z “Przesłuchania” i serialowa Modrzejewska niespożytą energią, prowokacyjnym temperamentem, silną obecnością i umiejętnością bezbłędnego wyczuwania publiczności może zagospodarować olimpijskie stadiony. I nie przekreślą tego polityczne nastroje, ani nawet najbardziej kłopotliwe wypowiedzi. Nie bez powodu Edward Kłosiński powtarzał: Gdy wchodzi na scenę, jest blask, a za nią ciemność – pisze Dawid Dudko z Onetu w recenzji pt. „Ból i blask”.

Ostatnie bilety (150 zł; obowiązują zniżki m.in. seniorów) można kupić na stronie bilety.bck.bielsko.pl.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kinoman
kinoman
6 miesięcy temu

Ciekawe czy jej dalej ktoś s*a na głowę?

Tadeusz
Tadeusz
6 miesięcy temu
Reply to  kinoman

Dopóki daje należną kasę ma chwilową dyspensę.

????
????
6 miesięcy temu

Czy będzie też wspominać swoich natręctwach?
Np. kiedyś opowiedała o tym, co działo się podczas rutynowej kontroli policyjnej.
– Dziś rano badano mnie alkomatem. Moim zdaniem CZEKALI NA MNIE.