Bielsko-Biała Sport Żywiec

Jeleśnianin zdobył Mount Everest po dwóch dniach od… zdobycia Lhotse! WIDEO

Piotr Krzyżowski. Fot. Z archiwum Piotra Krzyżowskiego

Pochodzący z Jeleśni Piotr Krzyżowski „rządzi” w Himalajach! Dwa dni temu zdobył górę Lhotse (8516 m), a dzisiaj wspiął się na najwyższą górę świata – Mount Everest (8848 m)!

O zdobyciu Lhotse przez Piotra Krzyżowskiego pisaliśmy – TUTAJ. Dzisiaj (23 maja) Adam Rowicki z profilu społecznościowego Monika Witkowska – podróże małe i duże, poinformował o zdobyciu Mount Everest przez Piotra Krzyżowskiego, który jest członkiem Klubu Wysokogórskiego w Bielsku-Białej!

– Przed chwilą Piotrek dokonał wielkiej rzeczy, czego jeszcze nikt na świecie nie zdołał zrobić. Przeszedł z Lhotse (8516 m) na Everest (8848 m) solo i bez wspomagania butli z tlenem! Tym samym w pięknym stylu zapisał się w historię nie tylko polskiego, ale światowego himalaizmu. Cała droga zajęła Piotrkowi 2 dni, z noclegiem w obozie 4 po zdobyciu Lhotse. Trawers tych dwóch szczytów nie był spontaniczną decyzją. Piotrek przygotowywał się bardzo skrupulatnie do realizacji swojego marzenia, ale razem z nim postanowiliśmy nie przekazywać wcześniej tych planów do mediów, by mógł w spokoju skupić się na swoim projekcie. Teraz czekamy na wieści z drogi powrotnej ze szczytu Everestu – napisał Adam Rowicki.

google_news