Wydarzenia Bielsko-Biała

Jutro sesja – radny składa mandat, miasto uformuje pomniki przyrody

Fot. Marcin Płużek

Jutro – 23 marca – na swoim 56 posiedzeniu w tej kadencji zbierze się Rada Miejska w Bielsku-Białej. Jak zwykle obrady rozpoczną się o 10.00 w sali sesyjnej bielskiego ratusza. Porządek sesji jest napięty.

W programie znalazło się blisko 40 spraw, którymi mają zająć się radni.
Na uwagę zasługuje punkt piąty porządku obrad – Informacja o wygaśnięciu mandatu Radnego Rady Miejskiej Jacka Krywult. Radny ten – a wcześniej wieloletni prezydent miasta – zrezygnował z mandatu z uwagi na stan zdrowia. Wcześniej złożył już rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Rady. Warto nadmienić, iż jako radny nie uczestniczył w posiedzeniach Rady Miejskiej już od roku, od czasu, gdy ponownie przywrócono im po pandemii stacjonarny charakter. Pierwszą z osób w kolejce do objęcia jego mandatu jest była radna Katarzyna Balicka, a następną też były radny i przewodniczący RM Ryszard Batycki.

Władze miasta szykują w tym roku dużą akcję związaną z pielęgnacją drzew pomnikowych rosnących na terenie miasta. Zabiegom takim poddanych ma być prawie 40 pomników przyrody. Na to jednak muszą wyrazić zgodę radni. W programie jutrzejszej sesji znalazł się projekt takiej właśnie uchwały. Prace pielęgnacyjne – czytamy w nim – mają polegać na: wykonanie cięć sanitarnych w koronie drzew usunięcie gałęzi oraz konarów suchych, połamanych, chorych, bezpośrednio stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa, dokonaniu niezbędnych cięć formujących i korygujących rozwój drzew a także zabezpieczenie ran po cięciach w celu zapobiegania infekcjom.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ach ci politycy
ach ci politycy
1 rok temu

Jak to wygasł mandat, chyba wygasa z końcem kadencji a ta się nie zakończyła. Czy czasem rezygnację nie składa się do KBW?, owszem z funkcji wiceprzewodniczącego mógł radny złożyć rezygnację w RM. Nie za długo było utrzymywać nieaktywność radnego przez rok? Radny już jako niekandydujący na następną kadencję prezydent miasta mówił w wywiadzie, że jest zmęczony i zdrowie chce leczyć, po co było ubiegać się o radnego w tej sytuacji i w wieku mocnoemerytalnym?
Życzenia zdrowia.