Wydarzenia Bielsko-Biała

Kasa dla goprowców. Marszałek sypnął groszem

Fot. GB GOPR

Grupa Beskidzka GOPR otrzymała od władz samorządowych województwa śląskiego dotację w wysokości 1,6 miliona złotych. Symboliczny czek został przekazany ratownikom wczoraj na Stadion Śląskim. Pieniądze zostaną wykorzystane przez goprowców na realizację zadań z zakresu bezpieczeństwa publicznego województwa śląskiego, w tym głównie ratownictwa górskiego.

Jak informuje GB GOPR na swoim FB chodzi o takie działania i inwestycje jak: zapewnienie gotowości ratowniczej, szkolenia ratowników górskich, zakup sprzętu specjalistycznego i medycznego, zakup środków transportu i infrastruktury (w tym między innymi: quada, skutera śnieżnego, drona wraz z wyposażeniem oraz pojazdu typu bus), zakup paliwa, utrzymanie i wyposażenie stacji ratunkowych, naprawy i serwis mechanicznych środków transportu, a także utrzymanie systemów informatycznych .
Beskidzcy goprowcy nie kryją swojego zadowolenia, iż zarówno marszałek jak i zarząd województwa, dostrzegają potrzebę rozwoju ratownictwa górskiego i nie jest im obojętne bezpieczeństwo turystów odwiedzających Beskidy.
Nieco niższą kwotę dotacji (900 000 złotych) podczas tej samej uroczystości otrzymała również Grupa Jurajska GOPR działająca także na obszarze województwa śląskiego.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fred
Fred
23 dni temu

Super! Od razu czuję się bezpiecniej

Master
Master
24 dni temu

,,sypnął groszem,, nie swoim groszem.Utrzymywanie Topr i Gopr ze składek i ,,sypania,, raz na czas to farsa.Służby te są w państwowym systemie ratownictwa i powinny mieć stałe pieniądze z MswiA na wypłaty,media,paliwo,serwis,szkolenia…a co wojewoda,prezydent miasta,wójt i sponsorzy dadzą …będzie na coraz to nowszy sprzęt. A jak nie to ubezpieczenia górskie obowiązkowe 20zł dorosły 10zł dziecko karnecik na rok…nikogo nie zaboli… to nie sponsoring…chyba że ktoś chce aby w razie wypadku go ściagać z góry mułem ze świecą w ręce.85% wypadków to ,,niedzielni,,lub nieodpowiedzialni i nieobliczalni nie dbający o innych w tym ratowników turyści… sportowe buty w zimie w Tatry…na Babią… Czytaj więcej »

Last edited 24 dni temu by Master
Oczywiście
Oczywiście
24 dni temu

Tak przypadkowo przed wyborami.

cieszymy się
cieszymy się
25 dni temu

Należało się