Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Klimaty flamenco w Kubiszówce

Spektakl okraszony tańcem i poezją, a wszystko w klimacie flamenco. Na takie widowisko zaprasza w sobotę, 18 marca o 18.00, Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.

Spektakl zatytułowany jest „Andaluzyjski obraz”, a wykona go bielski zespół Fuego Flamenco. Będzie można nie tylko zobaczyć taniec flamenco w różnych jego odsłonach, ale również usłyszeć poezję Federico Garcii Lorki, hiszpańskiego poety i dramaturga, wielkiego piewcy tego niezwykłego zjawiska kulturowego. Bo flamenco to nie tylko taniec. To również muzyka, śpiew i rytm. To niepowtarzalna mieszanka wielu kultur – folkloru andaluzyjskiego, wpływów romskich, perskich, kultury Maurów i Żydów sefardyjskich. To przede wszystkim metafizyczne zjawisko, niezwykły duch flamenco, o którym sam Lorca pisał, że jest to „tajemnicza siła, którą wszyscy odczuwamy, a której żaden filozof nie umie wytłumaczyć”.

Autorką koncepcji inscenizacyjnej spektaklu jest Małgorzata Borth-Mirocha, a choreografii – Edyta Bacia ze Szkoły Tańca Fuego Flamenco.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Fot. Anna Zarzecka

google_news