Na sygnale Sucha Beskidzka

Groźny pożar domku letniskowego w Zawoi – ZDJĘCIA

Fot. KP PSP Sucha Beskidzka

Na osiedlu Ryżowana w Zawoi doszło do pożaru domku letniskowego.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej żywioł pojawił się w niedzielę, 5 marca, około 21.30.

Do budynku prowadziła wąska, zaśnieżona droga dojazdowa na długości około 1,5 km. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej budynek letniskowy był cały objęty ogniem. W budynku nie było właścicieli. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia. Wyłączono prąd, oświetlono miejsce zdarzenia i przystąpiono do gaszenia – podkreślają suscy strażacy.

Po ugaszeniu pożaru usunięto niestabilne elementy konstrukcji dachu i stropu. Cała akcja trwała około 4,5 godziny, a w działaniach brało udział 61 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz z OSP Zawoja Górna, OSP Zawoja Wełcza, OSP Zawoja Centrum, OSP Zawoja Dolna, OSP Zawoja Przysłop, OSP Skawica Centrum i OSP Skawica Sucha Góra. Przyczyny pożaru wyjaśnia policja.

Fot. KP PSP Sucha Beskidzka

Fot. KP PSP Sucha Beskidzka

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lokalny
lokalny
1 rok temu

“..(..) policja wyjaśnia sprawę ”
Co za ponury żart!! W tym miejscu to dokładnie 3ci pożar na przestrzeni lat – w promieniu 40m spłonęły 3 domy!!! 2019 roku w kwietniu dom oddalony o 30m od tego …a z dekadę wstecz 40m …przecież trzeba być ułomnym żeby nie powiązać tych 3 domów. Podpalacz z reguły mieszka w promieniu 2km, a zacząć wystarczy od sprawdzenia sąsiadów…konfliktu…halo POLICJA MAAKÓW…POBUDKA