Wydarzenia Bielsko-Biała

Notorycznie parkują na postoju taksówek. Ukarano już kilkadziesiąt osób | ZDJĘCIA

Od początku tego roku na pl. Wolności w Bielsku-Białej za wykroczenia w ruchu drogowym ukarano 28 osób, patrole straży miejskiej interweniowały aż 20 razy. Rok wcześniej interwencji było 65, wystawiono 78 mandatów. Wszystkie interwencje mają związek z naruszaniem przepisów ruchu drogowego.

Nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni na pl. Wolności w Bielsku-Białej interweniował patrol straży miejskiej, który podjął czynności względem kierowców parkujących auta na postoju taksówek. Tym razem kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego zauważył operator monitoringu wizyjnego. Na postoju taksówek zaparkowano cztery nieuprawnione pojazdy. Podobna interwencja miała miejsce 6 lutego br., wtedy cztery auta zaparkowano na postoju taksówek.

Innym miejscem, gdzie kierowcy parkują auta, łamiąc przepisy ruchu drogowego to ul. Barlickiego w Bielsku-Białej. Czasem po lewej stronie ulicy stoi jedno, dwa auta, a czasem aut jest kilka. Tu 5 marca br. interweniował patrol straży miejskiej, na koło pojazdu założono blokadę. Strażnicy miejscy apelują, aby zwracać uwagę na znaki drogowe i nie parkować aut w miejscach zabronionych, to pozwoli uniknąć niepotrzebnych kłopotów i mandatu.

google_news