Wydarzenia Cieszyn

Klub Kapitału w działaniu. Przedsiębiorcy mają ciekawe plany

Fot. Krzysztof Marciniuk

Klub Kapitału Śląska Cieszyńskiego zaprezentował swoje najbliższe plany. Okazją była konferencja zorganizowana w poniedziałkowe przedpołudnie, 4 października, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Radca prawny Tomasz Szkaradnik, przypomniał pokrótce historię KKŚC, który wznowił działalność wiosną ubiegłego roku. Działający od czerwca tego roku nowy zarząd stowarzyszenia, zamierza podjąć działania dotyczące m.in. obniżenia kosztów w przedsiębiorstwach z powiatu cieszyńskiego, poprzez tworzenie grup zakupowych. Prezes Marek Maślanka i członek zarządu KKSC Grzegorz Kania, mówili też o akcji informacyjnej dotyczącej rozwoju inwestycji związanych z fotowoltaiką w naszym regionie. Przebiegała ona w sierpniu i wrześniu, a podczas spotkań z mieszkańcami prezentowano możliwości uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki i wymiany pieców.

Ważnym zagadnieniem jest także umożliwienie młodzieży zdobywania wykształcenia zawodowego, dającego w perspektywie zatrudnienie w firmach na terenie powiatu cieszyńskiego. Jednym z elementów ma być współpraca ze Starostwem Powiatowym. O tworzeniu klas patronackich i stymulowaniu powiatowej edukacji zgodnie z realiami i potrzebami rynku pracy, mówiła wicestarosta cieszyńska Janina Żagan.

Przedsiębiorcy są zdania, że wspólnymi siłami uda się zmienić postrzeganie regionu cieszyńskiego, jako miejsca dobrego dla pracy i życia.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Kto to zmianę postrzegania będzie oceniał, KKŚC? Od jakiego poziomu? – znane jest dziś postrzeganie?

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Ja postrzegam podszywacz że Ty będziesz oceniał od poziomu niskiego.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Podszywacz, nie tylko są poziomy niskie z którymi masz sam do czynienia.