Na sygnale Oświęcim

Kobiety kradły, mężczyzna na bani podjechał po łup

Fot. Wojciech Ciomborowski

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oświęcimskiej komendy zatrzymali dwie mieszkanki Oświęcimia oraz mieszkańca Śląska. Kobiety dokonały kradzieży sklepowej, a ich znajomy odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ulicy Królowej Jadwigi w Oświęcimiu. Tuż przed  22.00 uwagę policjantów patrolujących rejon Starego Miasta przykuły dwie kobiety stojące z wózkiem sklepowym tuż przy ulicy. Obok nich zatrzymał się renault clio. Wówczas kobiety, w pośpiechu, przez otwartą szybę zaczęły wrzucać zakupy do wnętrza pojazdu. Podejrzewając, że doszło do kradzieży sklepowej, mundurowi błyskawicznie podjęli interwencję.

Podczas czynności policjanci potwierdzili swoje podejrzenia. Jak się okazało, dwie 20–letnie mieszkanki Oświęcimia w  pobliskim markecie spożywczym chwilę wcześniej dokonały kradzieży artykułów spożywczych o wartości 400 zł.  Mundurowi zatrzymali również towarzyszącego złodziejkom kierowcę renault, którym okazał się  44–letnim mieszkańcem Śląska. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,86 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Aktualnie policjanci weryfikują czy kobiety oraz towarzyszący im mężczyzna,  mają związek z innymi kradzieżami sklepowymi. Za kradzież mienia  o wartości do 500 zł grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo kara grzywny, natomiast karą do pięciu lat pozbawienia wolności zagrożona jest kradzież mienia o wartości wyższej niż  500 zł. Kierowca musi się liczyć z karą do dwóch lat pozbawieni wolności.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments