Wydarzenia Żywiec

Żywiecczyzna: Gdzie na kwarantannę?

Fot. Materiał prasowy

Osoby, które powracają do Polski, zgodnie z przepisami muszą zostać poddane 14-dniowej kwarantannie. Gdzie, w takim przypadku, powinien się zgłosić mieszkaniec Żywiecczyzny, jeśli nie chce odbywać kwarantanny w domu?

Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu, mówi, że sprawa była konsultowana z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Poinformowano nas, że na prośbę osoby zainteresowanej do ośrodka kwarantannowego kieruje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, z którym można się kontaktować pod numerem 32 207 71 01. Do miejsca kwarantanny zainteresowany musi dostać się własnym środkiem transportu – podkreśla Dariusz Szatanik.

Dodajmy, że wczoraj (17 marca) wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydał polecenia o uruchomieniu miejsca kwarantanny w ośrodku Orle Gniazdo w Szczyrku oraz kwarantanny w Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich i w bursie szkolnej w Zabrzu. Wcześniej polecił uruchomienie Wojewódzkiego Centrum Pediatrii Kubalonka w Istebnej dla osób wytypowanych do odbycia kwarantanny oraz uruchomienia miejsca kwarantanny w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Koszęcinie.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments