Wydarzenia Wadowice Oświęcim

Koleje Małopolskie uruchomią autobus Kęty – Kraków

Fot. Koleje Małopolskie

W środę (3 kwietnia) rusza nowa linia spółki Koleje Małopolskie – Małopolskie Linie Dowozowe w relacji Kęty – Andrychów – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – Kraków. Docelowo linia ma zostać wydłużona do Bielska-Białej.

Nowa linia Kęty – Kraków oznaczona zostanie jako A40. W dni robocze jeździć będzie 6 kursów, a w soboty i niedziele 3.

– W autobusach obsługujących linię A40 honorowane będą bilety kolejowe okresowe. W przypadku części kursów możliwa będzie przesiadka na autobus Komunikacji Beskidzkiej w Kętach z/do Bielska-Białej. Pasażerowie obu nowych linii będą mogli również skorzystać z oferty Bilet Metropolitalny oraz Małopolski Bilet Zintegrowany – informują Koleje Małopolskie.

Szczegółowy rozkład jazdy i cennik biletów dostępny jest – TUTAJ.

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
8 dni temu

No i niestety kurs który sporadycznie się przydaje ale z pewnością będzie nierentowny. Zamiast o 3.45 powinien być wieczorny do Krakowa około 21 gdy już nie ma pociągu napewno byłby bardziej opłacalny. Miejmy nadzieję że rozkład ulegnie poprawkom.

Ania
Ania
8 dni temu

Jadę właśnie tym autobusem do Krakowa 3.45 sam autobus ok wygodny ale nie informacji głosowej o przystankach a miała być do tego nie można płacić kartą i niestety nie uznają Karty dużej Rodziny a we wszystkich pociągach uznają a to przecież podwykonawca Kolei Małopolskich więc do poprawki. Do tego kierowca bardzo niemiły jakby był tu za kare.

Ania
Ania
8 dni temu

No właśnie miała być do Bielska a zamiast tego podali o jakich godzinach jest możliwość przesiadki na komunikację beskidzka tylko że zapomnieli jak bardzo przyjeżdża opóźniona no o 16.15 z Bielska to około plus 30 minut. Jak zwykle na obiecankach się skończyło bo Bielsko nie chce kasy dołożyć. A rozkładu nawet nie powiesili w Kętach gdzie autobus rozpoczyna kurs.

Gienio
Gienio
9 dni temu

Miała być do Bielska Białej
A jest inaczej

Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu

Super, kolej na gumowych kołach

Jacek
Jacek
8 dni temu
Reply to  Hermenegilda

a rewitalizacja linii kolejowej po co była? Po to żeby zamknąć, bo ludzie będą woleli jeździć autobusami zamiast zdezelowanymi pociągami PLK, które rewitalizacje przeszły ponad 20lat temu?