Bielsko-Biała Na sygnale

Kolejni pseudokibice z zarzutami

Policjanci zatrzymali kolejnych pseudokibiców, którzy wtargnęli na murawę i zakłócili porządek przed niedzielnym meczem pomiędzy drużynami BKS Stal Bielsko-Biała i Czarni Góral Żywiec.

26 sierpnia, na kilka minut przed rozpoczęciem meczu w Bielsku-Białej, kilkudziesięciu kibiców obu drużyn wtargnęło na płytę boiska, próbując doprowadzić do konfrontacji. W kierunku murawy rzucono racę. Konieczna okazała się natychmiastowa interwencja policjantów.

Tuż po zakończeniu spotkania policjanci z katowickiego oddziału prewencji rozpoznali i zatrzymali dwóch 38-latków z Żywiecczyzny. Z kolei 28 sierpnia policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali kolejnego sprawcę – 29-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Nazajutrz poinformowali o zatrzymaniu kolejnych czterech w wieku od 23 do 29 lat.

Zatrzymani są już po zarzutach. Grozi im do trzech lat za kratami oraz zakazy stadionowe.

– Śledczy w dalszym ciągu analizują zapisy monitoringu w celu identyfikacji i rozpoznania pozostałych osób odpowiedzialnych za zakłócenie spokoju i odpalenie materiału pirotechnicznego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Przypominamy, że ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych zakazuje wnoszenia i posiadania na stadionie m.in. materiałów pirotechnicznych. Złamanie tego zakazu jest przestępstwem, za które grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Wobec sprawców przestępstwa sąd może orzec zakaz stadionowy – informuje Elwira Jurasz, rzecznik bielskiej komendy.

google_news