Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

KONKURS I Yass!Festival w Cieszynie dla fanów slow life i dobrych brzmień

Jeśli jeszcze nie zarezerwowaliście biletów na jedyny w swoim rodzaju Yass!Festival w Cieszynie, powinniście jak najszybciej to zrobić. Możecie je też zgarnąć w naszym dzisiejszym konkursie! Impreza odbędzie się 9 i 10 września, a do nadolziańskiego grodu przyjedzie wiele gwiazd.

Yass! to kameralny slow fest, którego wyjątkowa lokalizacja – na granicy dwóch państw i w niezwykłej przestrzeni zabytkowego Browaru Zamkowego Cieszyn – przyciąga wielu miłośników muzyki.

W tym roku w Cieszynie wystąpią: „Skalpel” – polski duet nu jazzowy, tworzony przez Marcina Cichego i Igora Pudło, „Fisz Emade Tworzywo”, czyli Bartek i Piotr Waglewscy, wykonujący szeroko pojętą muzykę hip-hopową, a ponadto Natalia Przybysz – jeden z najciekawszych kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej, kompozytorka i autorka tekstów, „Pezet” – Paweł Kapliński, raper i osobowość telewizyjna, „Ørganek” – polski zespół muzyczny grający rocka alternatywnego. Nad Olzą bawić publiczność będą także „GusGus” – zespół muzyczny rodem z Reykjavíku w Islandii, tworzący muzykę elektroniczną z elementami trip-hopu, house, techno i jazzu. Z kolei z Wielkiej Brytanii przyjedzie zespół „Morcheeba”, bez wątpienia jeden z najważniejszych zespołów trip-hopowych wszech czasów.

Z rodzimych gwiazd posłuchamy także „Igo”, czyli Igora Walaszka, gwiazdę Męskiego Grania, który po wieloletniej współpracy z zespołem „Clock Machine” i kooperacji w elektronicznym duecie „Bass Astral x Igo”, ruszył z karierą solową, a ponadto Ralpha Kaminskiego, piosenkarza, kompozytora, multiinstrumentalisty, wykonującego muzykę z pogranicza popu alternatywnego, oraz grupę „Voo Voo” Wojciecha Waglewskiego, jedną z najbardziej oryginalnych, twórczych i zarazem popularnych polskich formacji. Nad Olzę zawitają ponadto „OIO”, czyli skład Oki, Young Igi i Otsochodzi, czyli grupa najpopularniejszych polskich raperów, trzy wyjątkowe indywidualności oraz elektroniczny duet „Rysy” – Wojciech Urbański i Łukasz Stachurko, laureaci Fryderyków, tworzący oryginalną muzykę wpadającą we wszelakie nurty housowe.

KONKURS Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne karnety na oba dni Yass!Festivalu (9-10 września). Otrzymają je dwie osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie: w którym roku założony został angielski zespół Morcheeba, a także w kilku zdaniach uzasadnią, dlaczego chcą się wybrać na Yass!Festival do Cieszyna.

Odpowiedzi należy przesłać na adres: [email protected] wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem kontaktowym. W temacie maila prosimy wpisać Yass!Festival. Konkurs rozstrzygniemy 8 września, a bilety wyślemy do zwycięzców mailem.


google_news