Wydarzenia Bielsko-Biała

KONKURS | Znamy wykonawców, którzy wystąpią na Letnich Brzmieniach w Bielsku-Białej! Dwa dni gorącej muzyki

MROZU, Vito Bambino, Nosowska, Kacperczyk, Bartek Królik oraz projekt specjalny BABIE LATO – to wszystko czeka na fanów dobrej muzyki podczas Letnich Brzmień 2023 w Bielsku-Białej.

Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy w podróż. Dwudniowy festiwal Letnie Brzmienia odbędzie się 23 i 24 czerwca na Lotnisku w Aleksandrowicach w Bielsku-Białej. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – BABIE LATO.

– W 2023 roku to my podróżujemy do Ciebie, tym razem na dłużej i tylko raz. W centrum Twojego codziennego życia na te 2 dni stworzymy taneczny świat. Poczuj moc muzyki – z sobą, wśród przyjaciół – tak, jak lubisz najbardziej. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje w Bielsku-Białej zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska – zachęcają organizatorzy.

W line-upie Letnich Brzmień w Bielsku-Białej pojawią się MROZU oraz słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album „Poczekalnia” ukaże się z końcem kwietnia. Do programu Letnich Brzmień dołącza też niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska.

BABIE LATO to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące artystki młodego pokolenia.

– Wakacje wypełnimy muzycznym BABIM LATEM, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość.  Przez muzykę opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły – podkreśla Natalia Kukulska.

Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru utrzymane są w letnim klimacie, oscylować będą wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.

Do line-upu Letnich Brzmień w Bielsku-Białej dołączyła także szturmem zdobywająca uznanie Zalia. Do dobrej zabawy zaproszą pełen humoru WaluśKraksaKryzys oraz bracia Kacperczyk. Doświadczony muzyk znany, choćby z zespołu Darii Zawiałow, Rubens, wystartował z autorskim materiałem pełnym prostych, acz ważnych opowieści. Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra, a funkowo pobuja Bartek Królik. W piękny nastrój publiczność wprowadzi też artystka „w smutku czująca się najlepiej”, czyli Daria ze Śląska. Dla kontrastu, publiczność baunsować będzie z pochodzącym z Gdyni raperem młodego pokolenia – Szczylem. W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełen muzyczny repertuar.

Harmonogram Letnich Brzmień 2023

Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice
MROZU, projekt specjalny BABIE LATO, Kacperczyk, Vito Bambino, Nosowska, Bartek Królik, WaluśKraksaKryzys, Zalia, Szczyl, Rubens, ARS LATRANS Orchestra, Daria ze Śląska

KARNETY:

299 zł – REGULAR dostępne do 31.05.2023 (godz. 11.59) lub do wyczerpania puli biletów
359 zł – FINAL CALL dostępne od 31.05.2023 (godz. 12.00)

Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w połowie kwietnia 2023 r. Dzieci do 6 roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.

Organizatorem festiwali Letnie Brzmienia 2023 jest agencja koncertowa Good Taste Production.

Partnerem wydarzenia jest Eventim.

Współorganizatorem – Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

Partner Letnich Brzmień to Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio Zet, Zwierciadło, Glamour, beskidzka24.pl, Kronika Beskidzka, bielsko.biala.pl, Gazeta Wyborcza, AMS, Onet.

ZGARNIJ WEJŚCIÓWKI

Dla naszych Czytelników mamy zaproszenie na Letnie Brzmienia w Bielsku-Białej. Otrzyma je osoba, która odpowie na pytanie: jak nazywał się album, który MROZU wydał w 2009 roku?

W mailu należy także napisać, dlaczego bilety mają trafić właśnie do Ciebie.

Odpowiedzi należy przesłać na adres: [email protected] wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem kontaktowym. W temacie maila prosimy wpisać Letnie Brzmienia.

ZWYCIĘZCA – pani Sylwia Gnatek

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wpinanie reklam w tekst
wpinanie reklam w tekst
6 miesięcy temu

Dachy solarne też będą występowały na Letnich Brzmieniach?

Tomasz
Tomasz
6 miesięcy temu

Zacna cena jak na skład, który można spotkać na wielu innych podobnych imprezach w okresie wakacyjnym 🙂