Sport Cieszyn

Najlepsi bokserzy w województwie. Mistrz olimpijski wręczał medale | ZDJĘCIA

Fot. Gmina Skoczów

W Skoczowie w miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Śląska w Boksie Olimpijskim.

Pięściarze rywalizowali w hali SOSiR, a niedzielne walki finałowe oglądał, a potem wręczał medale, gość z Bielska-Białej, czyli Marian Kasprzyk – mistrz olimpijski w boksie z Tokio z 1964 roku.

Tuż po 12.00 w piątek zabrzmiał gong, oznajmiając starcie pierwszej pary kobiet. Znamienne, że oprócz ponad 140 pięściarzy, do Skoczowa. przyjechały również 33 żeńskie zawodniczki, by walczyć o tytuł mistrzyni Śląska. Pojedynki były rozgrywane w 13 kategoriach wagowych i trzech przedziałach wiekowych. Najmłodsi zawodnicy i zawodniczki mieli po 15, najstarsi 23 lata. Wszyscy posiadają licencje Polskiego Związku Bokserskiego i na co dzień trenują w oficjalnych klubach, licencjonowanych przez Śląski Związek Bokserski, który w tym roku świętuje jubileusz stulecia istnienia.- Związek bokserski na Śląsku jest starszy niż jego ogólnopolski odpowiednik. Zrzesza ponad 40 aktywnie działających, licencjonowanych klubów z terenu naszego województwa. Mistrzostwa regionu w roku jubileuszu stulecia istnienia Związku to wyjątkowe święto i bezprecedensowe wydarzenie w Skoczowie, w którym nie ma klubu bokserskiego – mówi prezes Śląskiego Związku Bokserskiego, Tomasz Kowalik.

Mistrzostwa Śląska w boksie Olimpijskim w Skoczowie zaplanowano na 3 dni. W piątek i sobotę, w dwóch turach rozegrano  pojedynki eliminacyjne, w niedzielę, 12 marca br. gong przy ringu uderzył po raz ostatni – od 11:00 rozgrywano pojedynki finałowe, które zakończy ogłoszenie wyników i dekoracja mistrzów regionu.

Z trzema medalami na koncie zakończyli tę imprezę zawodnicy z naszego regionu. Byli to pięściarze klubu KB Puncher Cieszyn. Srebrne medale zdobyli: Anna Jurczyk (kat. 60 kg) i Sebastian Bujok (kat. młodzież 92 kg.), a brązowy Paweł Waligóra (63,5 kg).

Poniżej znajdziecie obszerne wyniki oraz galerię zdjęć.

Fot. Gmina Skoczów:

Fot. Gmina Skoczów

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments