Wydarzenia Żywiec

Kontrowersje wokół filmu. Czy to był zastępca komendanta powiatowego w Żywcu? – WIDEO

Fot. Stop Pirat/Youtube

W internecie pojawił się film ”Zastępca Komendanta niebezpiecznie wyprzedza na światłach i jedzie ponad 100km/h?” W opisie podano, że chodzi o zastępcę powiatowej policji w Żywcu podinspektora Jerzego Bujoka. Czy rzeczywiście był to wicekomendant powiatowy? Żywiecka policja zaprzecza i…

To po kolei. 27 września na kanale youtube „Stop Piratom” ukazał się film ”Zastępca Komendanta niebezpiecznie wyprzedza na światłach i jedzie ponad 100km/h?” Widać na nim trasę od Międzybrodzia Żywieckiego do Żywca Oczkowa, a w obszernym opisie czytamy:

„Chłopie akurat w policji robię jakbyś chciał wiedzieć? Pokazać ci legitymację?” – usłyszał widz, autor nagrania, który nadesłał film. Dodatkowo pisze: 26 września wybrałem się z przyjacielem na wycieczkę motocyklową do Żywca. Podczas przejazdu przez jedną z mijanek, w Międzybrodziu Żywieckim, mijaliśmy grupę mężczyzn którzy zaczęli wiwatować żebyśmy zakręcili silnikami. Niestety zdenerwowało to kierowcę jadącego za nami, który na następnej mijance wyprzedził nas i prawie doprowadził do kolizji z moim przyjacielem. Gdy zrobiło się miejsce, pod wpływem emocji zacząłem ścigać Pana w Oplu Astrze, który uciekał przez około 4 km z prędkością przekraczającą w niektórych momentach 100 km/h. Pościg zakończyłem po najechaniu na kupkę żwiru na środku drogi, przez co chwilowo straciłem panowanie nad motocyklem. Było to głupie zachowanie, dlatego odpuściłem i poczekałem aż przyjaciel mnie dogoni. Podczas konfrontacji w Oczkowie mężczyzna nic sobie z tego nie robił że prawie spowodował wypadek, nawet chamsko zaczął mi wmawiać że pracuje w policji i może mi pokazać legitymację policyjną. Niestety w tym momencie głupi instynkt przejął nade mną kontrolę i zamiast poprosić o wylegitymowanie się, zacząłem mu ubliżać, a finalnie wycofałem się myśląc że “nie ma sensu rozmawiać z takim człowiekiem”. Autor dodatkowo po przeszukaniu dostępnych publicznie źródeł tj. strona Komendy Powiatowej Policji w Żywcu pisze: „jeśli się nie mylę to mógł być to sam zastępca komendanta”. Ponadto Autor przeprasza za to, że zadziałały emocje, a nie zdrowy rozsądek i poszło trochę nieciekawych słów w trakcie rozmowy – czytamy w opisie.

O odniesienie się do sytuacji poprosiliśmy Komendę Powiatową Policji w Żywcu.

W odpowiedzi na pytania informuję, że samochodem nie kierował I zastępca komendanta powiatowego policji w Żywcu podinspektor Jerzy Bujok. Sprawa została przekazana do Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żywcu celem przeprowadzenia postępowania w sprawie o wykroczenia – podkreśla aspirant sztabowy Mirosława Piątek, oficer prasowy KPP w Żywcu.

Dodatkowo Komenda Powiatowa Policji w Żywcu zamieściła treść pisma, które skierowane zostało do redakcji kanału „STOP PIRAT” wnosząc o sprostowanie.

Czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu bezsprzecznie wskazują, iż samochodem, który pojawia się w nagraniu nie kierował I zastępca komendanta powiatowego policji w Żywcu. Informacje zawarte w tekście nie mają żadnego poparcia w faktach. Autor nie zadał sobie trudu, aby skontaktować się z nami, by ustalić okoliczności oraz tożsamość kierującego. Komunikat zawiera insynuacje niepoparte żadnymi dowodami przez co jest obraźliwy i szkaluje dobre imię I zastępcy komendanta powiatowego policji w Żywcu, poniża go w opinii publicznej oraz naraża na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska. Publikacja niezgodnych z prawdą materiałów, komentarze czy przypuszczenia naruszają standardy rzetelności dziennikarskiej – stwierdzono w oświadczeniu.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
Olo
4 miesięcy temu

Z braku laku i kit dobry Panie redaktorze.

J
J
4 miesięcy temu

Jakim prawem ścigałeś ten samochód? Stwarzałeś zagrożenie na drodze, wielokrotnie przekraczając dopuszczalną prędkość. To co robiłeś było bardziej niebezpieczne niż zachowanie kierowcy opla. Skoro tak ładnie sfilmowałeś zajście to trzeba było przekazać film do Policji i po sprawie.

Co za ludzie
Co za ludzie
4 miesięcy temu

Nr rejestracyjny sprawdzić. Okaże się czy to był policjant.

Marek
Marek
4 miesięcy temu

Drogi autorze warto by było najpierw coś po ustalać. Jakieś fakty potwierdzić kto kierował czy rzeczywiście był to policjant czy tylko głupia gadka… Jak policjant to skąd… I skąd informacje że to wice komendant z Żywca? Ewidentny brak dziennikarskiej rzetelnosci

Jan
Jan
4 miesięcy temu

U nich 80 % to tacy sami jak on ale to się skończy.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

Coraz więcej agresji na drogach,kiedyś tak nie było.

Adam
Adam
4 miesięcy temu

Tam gdzie ograniczenie jest 40 km/h (roboty drogowe ) bezmózgi na dwóch kółkach jechały ponad 110/h. Do ukarania bezwzględnie wnioskuje.