Wydarzenia Żywiec

Koszarawa: Kolejna tymczasowa dyrektor w GOK

Od dzisiaj (18 lipca) pełniącą obowiązki dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury jest Alicja Majdak. Na tym stanowisku pozostać ma do czasu wyłonienia nowego dyrektora w konkursie, ale nie dłużej niż do 1 stycznia 2020 roku.

Już od ponad roku ciągnie się sprawa wyboru dyrektora GOK Koszarawa. Na początku czerwca 2018 roku poprzedni wójt Władysław Puda ogłosił konkurs. Wówczas wpłynęła tylko jedna oferta od Anny Wilczęgi będącej od 2011 roku szefową GOK. Ale komisja konkursowa odrzuciła jej ofertę z powodu braku wszystkich niezbędnych dokumentów. Konkurs nie został rozstrzygnięty, a Anna Wilczęga pozostała dalej dyrektorem. W grudniu 2018 roku nowy wójt Czesław Majdak ogłosił kolejny konkurs. Swoje oferty początkowo złożyły cztery osoby, ale jedna z nich wkrótce się wycofała. Ostatecznie konkursu nie rozstrzygnięto, bo w czasie głosowania komisji nikt z kandydatów nie otrzymał większości głosów. Wójt Czesław Majdak postanowił, że z początkiem lutego tego roku pełniącą obowiązki dyrektora GOK zostanie Anna Góra. Ustalono, że będzie zarządzać GOK-iem do czasu wyłonienia nowego szefa w drodze konkursu, ale nie dłużej niż do 17 lipca 2019 roku. 7 maja wójt Czesław Majdak ogłosił kolejny konkurs. Chętni na to stanowisko mieli składać potrzebne dokumenty najpóźniej do 10 czerwca w Urzędzie Gminy Koszarawa. Ale przedłużono termin do 14 czerwca z uwagi na “błąd pisarski”, bo w regulaminie zapisano, że dokumenty można składać pocztą elektroniczną, ale zamiast adresu e-mailowego podano tradycyjny adres Urzędu Gminy. Do konkursu zgłosiło się pięć osób. Do drugiego etapu przeszedł tylko jeden, ale nie uzyskał wymaganej większości głosów od komisji konkursowej. Wójt Czesław Majdak ogłosił, że z tego powodu konkurs pozostał nierozstrzygnięty. Wczoraj (17 lipca) wójt wydał zarządzenie, w którym z dniem 18 lipca powołał Alicję Majdak jako pełniącą obowiązki dyrektora GOK. Ma ona pozostać na tym stanowisku do czasu wyłonienia nowego dyrektora w konkursie, ale nie dłużej niż do 1 stycznia 2020 roku.

31
Skomentuj

avatar
12 Komentarzy
19 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
31 Komentarzy
AlaObserwatorOlaOlasuzan Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Gość
Obserwator

Szkoda gadać co się dzieje teraz w Koszarawie. Dni Koszarawy nie będzie, jedno przedszkole likwidują, drugie robią “po łebkach” byle tylko rodzice się nie skarżyli. Ceny odpadów podnieśli, teraz tylko czekać, aż wzrośnie kanalizacja, podatki. Bo przecież z czegoś trzeba opłacić kolejne wymysły władzy

Prawnik
Gość
Prawnik

NOWELIZACJA USTAWY O ORGANIZOWANIU I PROWADZENIU DZIAŁALNOŚCI KULTURALNEJ. W sprawie konkursu na dyrektora instytucji kultury. “(…) 10. Jeżeli w ofercie zawierającej wszystkie informacje i dokumenty określone w ogłoszeniu o konkursie komisja konkursowa stwierdzi uchybienia lub braki, w szczególności dotyczące braku (…) dokumentów, komisja wyznacza osobie, która złożyła ofertę, termin nie krótszy niż trzy dni robocze na usunięcie uchybień lub uzupełnienie braków pod rygorem odrzucenia oferty.” CZY CHOCIAŻ JEDEN Z KANDYDATÓW OTRZYMAŁ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ? ŻADEN! KANDYDACI Z BRAKAMI W DOKUMENTACH NIE ZOSTALI DOPUSZCZENI DO DRUGIEGO ETAPU, POZOSTALI WIĘC NIEZGODNIE Z PRAWEM POZBAWINI MOŻLIWOŚCI UZUPEŁNIENIA BRAKÓW DOKUMENTÓW LUB UCHYBIEŃ. “11. Konkurs pozostaje… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Radcy prawni przecież są sami dobrzy. Szczególnie w kierunku płacącego za usługi. Pierwsze pytanie, które zadaje fachowiec na robocie to :”Kto panu to robił”? Oznacza to, że jest lepszym fachowcem, robotę zrobiłby lepiej.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Prawo zawsze powinno stać po stronie uczciwego ale czy stoi? Kto to rozstrzyga? Prawnicy tacy jak m.in. radcy prawni. Kto jest bardziej uczciwy? Ten kto ma władzę i pieniądze? W gminie Koszarawa brał udział w decyzjach radca prawny. Rada dla gminy aby zatrudnić dobrego? Rada Gminy ma wpływ na zatrudnienie radcy prawnego? Co to znaczy dobry radca prawny? W praktyce chyba taki, który nie przegrywa spraw. W tym przypadku nie było zaskarżenia co do błędów w procedurze więc wszystko jest o.k. Ile jest takich spraw? Życzenia kandydatom rozwagi czy może życzenia wójtowi rozwagi. Proszę wziąć pod uwagę ile w gminach… Czytaj więcej »

Otik
Gość
Otik

No to mały skandal się szykuje w Koszarawie!

suzan
Gość
suzan

Skandalu nie będzie…. wszystko zostanie zamiecione pod dywan i uciszone…. w Koszarawie najlepiej idzie rozstrzyganie konkursów na najładniejszą zagrodę, bo to przecież łatwiejsze 😀

Koszarawianka T.
Gość
Koszarawianka T.

Uuuuu znowu afera z naszym gokiem? Przecież ja znam tą panią! Ta pani na 100% nie ma pojęcia o zarządzaniu instytucją, a już nie wspomnę, że z kulturą to w oglólóle nie miała nic wspolnego! Czy wyście w tej radzie poszaleli? Układy, układziki się szerzą w naszej pięknej wsi. Wójtowi tak nie jest niezręcznie?

Ola
Gość
Ola

Za gokiem ciągnie się smród od dawna moi drodzy , nie koniecznie za nowego Wójta

alwaro
Gość
alwaro

Sodomia i gomoria się tam robi….. A w goku za “nowej władzy” totalnie nic się nie dzieje!!!!! sory, utworzono jeden niepotrzebny etat, podniesiono ceny usług, ograniczono dostęp do goku, w wakacje jest tam PUSTO!!!!!!

Obserwator
Gość
Obserwator

Smutna prawda! Po wnikliwym wywiadzie, niestety nowa pani dyrektor tez z kultura nie miala nic wspolnego, wiec wyglada na to, ze nic sie nie zmieni.

Bystry
Gość
Bystry

Panie Pawle Szczotka. Zainteresowałby się pan tym, co to się to właściwie stanęło z tym GOKiem, co to z kulturą nie ma właściwie nic wspólnego. We wsi aż huczy od plotek na temat tego pseudo konkursu. Może wywiad z panem czy panią Majdak? Chcemy wiedzieć, kogo opłacamy z naszych podatków, na jakiej podstawie powołano panią Majdak poza konkursem?

Stasiu
Gość
Stasiu

Popieram. Stoi ten gok pusty bez życia, bo nie umieją znaleźć dobrego, wykształconego człowieka od kultury, tylko swoich sadzają na krzesłach. Wstyd.

Stew wnikliwy
Gość
Stew wnikliwy

Na podstawie więzi rodzinnych!!!
😂😂😂😂😂😂😂 A to jest chyba niezgodne z prawem. 🤔 Zadzwonię do ministerstwa kultury, co sądzą o zaistniałej sytuacji naszego goku?

Ala
Gość
Ala

W woli ścisłości ta Pani nie ma nic wspolnego z obecnym Panem Wójtem. A nie jedno😅 nazwisko haha

Tadeo
Gość
Tadeo

A może szanowny wójt przedstawi mediom kompetencje ów tajemnieczej pani o znajomym nazwisku?

An
Gość
An

hahahaha.. i wszystko jasne! Brawa za tupet! Niestety, mieszkańcy ślepi i głusi nie są. Po co cyrki z konkursem było urządzać? Że niby jakieś zaswiadczenia lekarskie złe mieli kandydaci? Po to, żeby bez żadnych zaświadczeń i doświadczeń powołać panią Majdak…? Plotki niosą się po wsi.. oj nieładnie się dzieje, nieładnie…

gerard
Gość
gerard

Też doszły mnie sluchy o dysklasyfikacji wszystkich kandydatów z powodu jakiś zaswiadczen lekarskich po to, żeby swojego człowieka usadzić na krześle. Nie mozna tego jakos skontrolowac?

truteń
Gość
truteń

To nawet trzeba zgłosić jakimś organom.

Konstanty P.
Gość
Konstanty P.

Brzmi to jak ustawka. Komisja konkursowa wywaliła rzetelne osoby z konkursu, żeby powołać swojego ziomka bez procedury…

bip czytaj
Gość
bip czytaj
Konstanty P.
Gość
Konstanty P.

Że niby co to? Potwierdzenie na spowinowacenie osoby z czlonkiem.komisji, która nie brała udzialu w konkursie, a fotel dyrektora i tak dostala poza procedurą konkursowa. 😂

edi
Gość
edi

czy to nie aby żona członka komisji konkursowej? Ciekawe….

Al
Gość
Al
Kos.
Gość
Kos.

Już usunęła swoje kulturalne skarpeteczki. W internecie nic nie ginie.

Marek
Gość
Marek

Zbieżność nazwisk przypadkowa?

Nina
Gość
Nina

Nie sądzę. Śmierdzi to na kilometr.

Al
Gość
Al

Niestety nie Marku!
Popatrz jaką kulturalną dyrektorkę będziemy mieli?
Głęboka wieś glębszą wsią się stanie..
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2217723091783069&id=100006361993612

Ola
Gość
Ola

Majdaki nie jedne w Koszarawie

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Może to zapowiedź tymczasowości GOK. Jaki problem zlikwidować i oszczędzić.

truteń
Gość
truteń

No a komu taki gok potrzebny? Na pewno nie nam, mieszkańcom!

Lucyna.
Gość
Lucyna.

Szkoda słów.