Wydarzenia Żywiec

Koszarawa: Kolejna tymczasowa dyrektor w GOK

Od dzisiaj (18 lipca) pełniącą obowiązki dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury jest Alicja Majdak. Na tym stanowisku pozostać ma do czasu wyłonienia nowego dyrektora w konkursie, ale nie dłużej niż do 1 stycznia 2020 roku.

Już od ponad roku ciągnie się sprawa wyboru dyrektora GOK Koszarawa. Na początku czerwca 2018 roku poprzedni wójt Władysław Puda ogłosił konkurs. Wówczas wpłynęła tylko jedna oferta od Anny Wilczęgi będącej od 2011 roku szefową GOK. Ale komisja konkursowa odrzuciła jej ofertę z powodu braku wszystkich niezbędnych dokumentów. Konkurs nie został rozstrzygnięty, a Anna Wilczęga pozostała dalej dyrektorem. W grudniu 2018 roku nowy wójt Czesław Majdak ogłosił kolejny konkurs. Swoje oferty początkowo złożyły cztery osoby, ale jedna z nich wkrótce się wycofała. Ostatecznie konkursu nie rozstrzygnięto, bo w czasie głosowania komisji nikt z kandydatów nie otrzymał większości głosów. Wójt Czesław Majdak postanowił, że z początkiem lutego tego roku pełniącą obowiązki dyrektora GOK zostanie Anna Góra. Ustalono, że będzie zarządzać GOK-iem do czasu wyłonienia nowego szefa w drodze konkursu, ale nie dłużej niż do 17 lipca 2019 roku. 7 maja wójt Czesław Majdak ogłosił kolejny konkurs. Chętni na to stanowisko mieli składać potrzebne dokumenty najpóźniej do 10 czerwca w Urzędzie Gminy Koszarawa. Ale przedłużono termin do 14 czerwca z uwagi na “błąd pisarski”, bo w regulaminie zapisano, że dokumenty można składać pocztą elektroniczną, ale zamiast adresu e-mailowego podano tradycyjny adres Urzędu Gminy. Do konkursu zgłosiło się pięć osób. Do drugiego etapu przeszedł tylko jeden, ale nie uzyskał wymaganej większości głosów od komisji konkursowej. Wójt Czesław Majdak ogłosił, że z tego powodu konkurs pozostał nierozstrzygnięty. Wczoraj (17 lipca) wójt wydał zarządzenie, w którym z dniem 18 lipca powołał Alicję Majdak jako pełniącą obowiązki dyrektora GOK. Ma ona pozostać na tym stanowisku do czasu wyłonienia nowego dyrektora w konkursie, ale nie dłużej niż do 1 stycznia 2020 roku.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
34 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jarek
jarek
6 miesięcy temu

Na pewno po 01.01.2020 okaże się że nie ma innego kandydata .hahahaha i zostanie na wieki 🙂

Obserwator
Obserwator
11 miesięcy temu

Szkoda gadać co się dzieje teraz w Koszarawie. Dni Koszarawy nie będzie, jedno przedszkole likwidują, drugie robią “po łebkach” byle tylko rodzice się nie skarżyli. Ceny odpadów podnieśli, teraz tylko czekać, aż wzrośnie kanalizacja, podatki. Bo przecież z czegoś trzeba opłacić kolejne wymysły władzy

Prawnik
Prawnik
11 miesięcy temu

NOWELIZACJA USTAWY O ORGANIZOWANIU I PROWADZENIU DZIAŁALNOŚCI KULTURALNEJ. W sprawie konkursu na dyrektora instytucji kultury. “(…) 10. Jeżeli w ofercie zawierającej wszystkie informacje i dokumenty określone w ogłoszeniu o konkursie komisja konkursowa stwierdzi uchybienia lub braki, w szczególności dotyczące braku (…) dokumentów, komisja wyznacza osobie, która złożyła ofertę, termin nie krótszy niż trzy dni robocze na usunięcie uchybień lub uzupełnienie braków pod rygorem odrzucenia oferty.” CZY CHOCIAŻ JEDEN Z KANDYDATÓW OTRZYMAŁ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ? ŻADEN! KANDYDACI Z BRAKAMI W DOKUMENTACH NIE ZOSTALI DOPUSZCZENI DO DRUGIEGO ETAPU, POZOSTALI WIĘC NIEZGODNIE Z PRAWEM POZBAWINI MOŻLIWOŚCI UZUPEŁNIENIA BRAKÓW DOKUMENTÓW LUB UCHYBIEŃ. “11. Konkurs pozostaje… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu
Reply to  Prawnik

Radcy prawni przecież są sami dobrzy. Szczególnie w kierunku płacącego za usługi. Pierwsze pytanie, które zadaje fachowiec na robocie to :”Kto panu to robił”? Oznacza to, że jest lepszym fachowcem, robotę zrobiłby lepiej.

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu
Reply to  Prawnik

Prawo zawsze powinno stać po stronie uczciwego ale czy stoi? Kto to rozstrzyga? Prawnicy tacy jak m.in. radcy prawni. Kto jest bardziej uczciwy? Ten kto ma władzę i pieniądze? W gminie Koszarawa brał udział w decyzjach radca prawny. Rada dla gminy aby zatrudnić dobrego? Rada Gminy ma wpływ na zatrudnienie radcy prawnego? Co to znaczy dobry radca prawny? W praktyce chyba taki, który nie przegrywa spraw. W tym przypadku nie było zaskarżenia co do błędów w procedurze więc wszystko jest o.k. Ile jest takich spraw? Życzenia kandydatom rozwagi czy może życzenia wójtowi rozwagi. Proszę wziąć pod uwagę ile w gminach… Czytaj więcej »

Otik
Otik
11 miesięcy temu

No to mały skandal się szykuje w Koszarawie!

suzan
suzan
11 miesięcy temu
Reply to  Otik

Skandalu nie będzie…. wszystko zostanie zamiecione pod dywan i uciszone…. w Koszarawie najlepiej idzie rozstrzyganie konkursów na najładniejszą zagrodę, bo to przecież łatwiejsze 😀

Koszarawianka T.
Koszarawianka T.
11 miesięcy temu

Uuuuu znowu afera z naszym gokiem? Przecież ja znam tą panią! Ta pani na 100% nie ma pojęcia o zarządzaniu instytucją, a już nie wspomnę, że z kulturą to w oglólóle nie miała nic wspolnego! Czy wyście w tej radzie poszaleli? Układy, układziki się szerzą w naszej pięknej wsi. Wójtowi tak nie jest niezręcznie?

Ola
Ola
11 miesięcy temu

Za gokiem ciągnie się smród od dawna moi drodzy , nie koniecznie za nowego Wójta

Wielki.
Wielki.
4 miesięcy temu
Reply to  Ola

Od pijących w nocy jest policja.

alwaro
alwaro
11 miesięcy temu

Sodomia i gomoria się tam robi….. A w goku za “nowej władzy” totalnie nic się nie dzieje!!!!! sory, utworzono jeden niepotrzebny etat, podniesiono ceny usług, ograniczono dostęp do goku, w wakacje jest tam PUSTO!!!!!!

Obserwator
Obserwator
11 miesięcy temu
Reply to  alwaro

Smutna prawda! Po wnikliwym wywiadzie, niestety nowa pani dyrektor tez z kultura nie miala nic wspolnego, wiec wyglada na to, ze nic sie nie zmieni.

Bystry
Bystry
11 miesięcy temu

Panie Pawle Szczotka. Zainteresowałby się pan tym, co to się to właściwie stanęło z tym GOKiem, co to z kulturą nie ma właściwie nic wspólnego. We wsi aż huczy od plotek na temat tego pseudo konkursu. Może wywiad z panem czy panią Majdak? Chcemy wiedzieć, kogo opłacamy z naszych podatków, na jakiej podstawie powołano panią Majdak poza konkursem?

Stasiu
Stasiu
11 miesięcy temu
Reply to  Bystry

Popieram. Stoi ten gok pusty bez życia, bo nie umieją znaleźć dobrego, wykształconego człowieka od kultury, tylko swoich sadzają na krzesłach. Wstyd.

Stew wnikliwy
Stew wnikliwy
11 miesięcy temu
Reply to  Bystry

Na podstawie więzi rodzinnych!!!
😂😂😂😂😂😂😂 A to jest chyba niezgodne z prawem. 🤔 Zadzwonię do ministerstwa kultury, co sądzą o zaistniałej sytuacji naszego goku?

Ala
Ala
11 miesięcy temu
Reply to  Stew wnikliwy

W woli ścisłości ta Pani nie ma nic wspolnego z obecnym Panem Wójtem. A nie jedno😅 nazwisko haha

Tadeo
Tadeo
11 miesięcy temu

A może szanowny wójt przedstawi mediom kompetencje ów tajemnieczej pani o znajomym nazwisku?

An
An
11 miesięcy temu

hahahaha.. i wszystko jasne! Brawa za tupet! Niestety, mieszkańcy ślepi i głusi nie są. Po co cyrki z konkursem było urządzać? Że niby jakieś zaswiadczenia lekarskie złe mieli kandydaci? Po to, żeby bez żadnych zaświadczeń i doświadczeń powołać panią Majdak…? Plotki niosą się po wsi.. oj nieładnie się dzieje, nieładnie…

gerard
gerard
11 miesięcy temu
Reply to  An

Też doszły mnie sluchy o dysklasyfikacji wszystkich kandydatów z powodu jakiś zaswiadczen lekarskich po to, żeby swojego człowieka usadzić na krześle. Nie mozna tego jakos skontrolowac?

truteń
truteń
11 miesięcy temu
Reply to  gerard

To nawet trzeba zgłosić jakimś organom.

Konstanty P.
Konstanty P.
11 miesięcy temu

Brzmi to jak ustawka. Komisja konkursowa wywaliła rzetelne osoby z konkursu, żeby powołać swojego ziomka bez procedury…

Konstanty P.
Konstanty P.
11 miesięcy temu
Reply to  bip czytaj

Że niby co to? Potwierdzenie na spowinowacenie osoby z czlonkiem.komisji, która nie brała udzialu w konkursie, a fotel dyrektora i tak dostala poza procedurą konkursowa. 😂

edi
edi
11 miesięcy temu

czy to nie aby żona członka komisji konkursowej? Ciekawe….

Al
Al
11 miesięcy temu
Reply to  edi
Kos.
Kos.
11 miesięcy temu
Reply to  Al

Już usunęła swoje kulturalne skarpeteczki. W internecie nic nie ginie.

Obserwator
Obserwator
4 miesięcy temu
Reply to  edi

Co najlepsze członek komisji konkursowej jest również członkiem komisji rewizyjnej!!!!

Marek
Marek
11 miesięcy temu

Zbieżność nazwisk przypadkowa?

Nina
Nina
11 miesięcy temu
Reply to  Marek

Nie sądzę. Śmierdzi to na kilometr.

Al
Al
11 miesięcy temu
Reply to  Marek

Niestety nie Marku!
Popatrz jaką kulturalną dyrektorkę będziemy mieli?
Głęboka wieś glębszą wsią się stanie..
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2217723091783069&id=100006361993612

Ola
Ola
11 miesięcy temu
Reply to  Marek

Majdaki nie jedne w Koszarawie

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu

Może to zapowiedź tymczasowości GOK. Jaki problem zlikwidować i oszczędzić.

truteń
truteń
11 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

No a komu taki gok potrzebny? Na pewno nie nam, mieszkańcom!

Lucyna.
Lucyna.
11 miesięcy temu
Reply to  truteń

Szkoda słów.