Wydarzenia Bielsko-Biała

Koszmar z ulicy Podwale. Nie trzeba seryjnego zabójcy…

Fot: Kuba Jarosz

Nie trzeba seryjnego zabójcy, aby wchodząc na ulicę Podwale w Bielsku-Białej zacząć się bać. O to, że lada moment wszystko tu runie z hukiem, a ulica się zapadnie ze starości…

Ulica, która kiedyś tętniła gospodarczym życiem dzisiaj coraz bardziej przypomina scenerię z filmów grozy, względnie miejsca, gdzie można by kręcić kadry o upadku gospodarczym. Nie jest tak, że nic się na Podwalu nie dzieje – dalej działają tu drobne firmy, są nawet zakłady usługowe. Niestety wszystko to żyć musi w przygnębiającym otoczeniu, zaledwie kilkaset metrów od znanej wszystkim galerii handlowej i centrum miasta.

Wygląda to tak, jakby o Podwalu po prostu zapomniano. A może uznano, że skoro nie rzuca się w oczy, to nie ma sensu łożyć na tę ulicę pieniędzy. Mamy więc to, co mamy – mało sympatyczne widoki zjedzonych zębem czasu kamienic i ścian byłych przedsiębiorstw takich jak chociażby Fabryka Śrub Maurycego Bartelmusa, Fabryka Wyrobów Emaliowanych, czy Fabryka Wyrobów Miedzianych i Metalowych Quissek i Geppert. Zapytany przez nas o perspektywy tego miejsca zastępca prezydenta Przemysław Kamiński przyznaje, że „miasto” ma związane ręce. Przynajmniej jeśli chodzi o wygląd i stan budynków istniejących przy ulicy.

– To są obiekty należące do prywatnych osób i niewiele możemy zrobić, aby kogokolwiek zmuszać do poprawy ich stanu – tłumaczy. – Jeśli nie zagrażają życiu i zdrowiu przechodniów, nie możemy w to ingerować.

Co innego stan jezdni. Ta w przyszłości ma się wreszcie zmienić. Jednak, tak jak w przypadku opisywanego przez nas ostatnio rejonu zbiegu ulicy Podwale i Okrzei, tak i tutaj przyszłe inwestycją wiążą się z planowaną budową tzw. centrum przesiadkowego. Wygląda więc na to, że jeszcze długo na Podwalu będzie straszyć.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan bez ziemi jak Morawiecki
Jan bez ziemi jak Morawiecki
1 rok temu

WOT może ćwiczyć?
Same plusy dodatnie.

Jan bez ziemi jak Morawiecki
Jan bez ziemi jak Morawiecki
1 rok temu

Sprzedać plenery Spielbergowi!

tom.info
tom.info
1 rok temu

Prawda.

klaps
klaps
1 rok temu

W Bielsku kręci się coraz więcej filmów,więc muszą być i takie miejsca,aby nie budować nowych dekoracji na potrzeby filmów wojennych.

Iza
Iza
1 rok temu

Jak ciemna masa w Twojej głowie, podszywacz, ustąpi jasnej, czyli nigdy.

Krystian
Krystian
1 rok temu

A najbardziej przykre, że to nie jedyna ulica w mieście, która tak wygląda.

Iza
Iza
1 rok temu

Opisywała i B24, że niedawno, w styczniu zawaliła się ściana niezamieszkałego budynku w centrum Bielska Białej. Nie pierwszy przypadek. Jakieś wnioski?

Iza
Iza
1 rok temu
Reply to  Iza

Czeeść, spotkamy się? Jesteś w moim typie. W

Iza
Iza
1 rok temu
Reply to  Iza

Na ustawce? – nie interesuje mnie podszywacz.

Iza
Iza
1 rok temu
Reply to  Iza

Nie, w galerii na randkę…

Iza
Iza
1 rok temu

Jeśli związał ktoś ręce “miastu” – rzeczywiście niewiele można zrobić. Najpierw trzeba znaleźć tego (seryjnego) zabójcę aby ręce rozwiązał i choć niewiele – coś zrobić.