Wydarzenia Bielsko-Biała

Kozy: Duże zmiany na ulicy w centrum

Fot. UG Kozy

Ulica Kościelna w centrum Kóz będzie przebudowana. Między innymi powstaną tzw. wyniesione przejścia dla pieszych.

Przebudowa drogi będzie wykonana na odcinku od skrzyżowania z ulicami Dworcową i Młyńską do ulicy Cmentarnej. To niedługi odcinek, ale newralgiczny, dochodziło tam w ostatnich latach do wielu kolizji i wypadków. Przy ulicy mieszczą się m.in. się kościół, szkoła i przedszkole.

W ramach prac zostanie wzmocniona asfaltowa nawierzchnia jezdni, przebudowane zostaną obustronnie chodniki z ustawieniem nowych krawężników, powstaną nowe przejścia tzw. „wyniesione” z kostki granitowej. W sumie pojawią się cztery nowe przejścia: trzy w rejonie przebudowywanej ulicy Kościelnej oraz jedno w rejonie skrzyżowania ulicy Nadbrzeżnej z ulicą Miodową. – Znacząco wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa osób pieszych przemieszczających się w rejonie ulicy Kościelnej – przekonują urzędnicy.

Przebudowę zrealizuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „RADEX” z Bielska-Białej. Umowa została już podpisana. Termin realizacji zadania określono na 30 września 2020 roku. Wartość umowna zadania wynosi 378 700 złotych, gmina stara się o dofinansowanie w kwocie 100 000 złotych.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments