Bielsko-Biała E-edukacja

Kozy: Lekcja WOS na policji

Fot. KMP Bielsko-Biała

Niecodzienną lekcję wiedzy o społeczeństwie mieli uczniowie z ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kozach.

Tym razem zamiast w szkolnych ławkach spędzili lekcje na Posterunku Policji w Kozach. Poprowadzili ją nauczyciel Miłosz Zelek wraz z policjantami: kierownikiem posterunku aspirantem Piotrem Klimem, jego zastępcą aspirantem Kamilem Martyniakiem oraz aspirantem Markiem Pawińskim i sierżantem Mateuszem Barabaszem. Mundurowi opowiedzieli uczniom o służbie w policji oraz warunkach, jakie trzeba spełniać, by wstąpić w szeregi policji. Rozmawiano również o roli policji w społeczeństwie, jej podstawowym zadaniom i funkcji, jaką spełnia. Omówiono strukturę i zadania posterunku w Kozach. Poza tym policjanci przybliżyli zasady odpowiedzialności karnej nieletnich i przypomnieli jak istotne jest przyzwoite zachowanie, także w Internecie. Wyjaśnili uczniom jakie konsekwencje prawne i obyczajowe niesie za sobą umieszczanie w nich nieodpowiednich treści. Policjanci opowiedzieli również o najtrudniejszych zdarzeniach z jakimi może spotkać się policjant w codziennej służbie i o swoich doświadczeniach.

Fot. KMP Bielsko-Biała

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
10 miesięcy temu

Mundurowi zrobili to, robili tamto i siamto.
A fakty są takie, że mieszkając od ponad 40 lat na terenie gminy Porąbka, przy jednej z głównych ulic, od czasu powstania komisariatu w Kobiernicach nie widziałem , powtarzam nie widziałem dzielnicowego oraz nie jest mi znane jego nazwisko.
w Austrii tamtejsi komendanci żandarmerii mają obowiązek raz w tygodniu pracować poza siedzibą jednostki aby nie stracić kontaktu z mieszkańcami.

Twój.....
Twój.....
10 miesięcy temu
Reply to  Jacek

Najwyższa pora aby się ogarnąć Jacku. Mamy XXI w. a Ty jak widzę korzystasz z dobrodziejstwa internetu. Kilka sekund klikania i jesteś w aplikacji Moja Komenda. Tam dowiesz się wszystkiego i umówisz na spotkanie z dzielnicowym za którym tak bardzo tęsknisz. Jak będziesz miał mało. to odwiedzisz KMZB i klikniesz w problem który Cię nurtuje. A jak już wszystko ogarniesz, to wyjdź na świeże powietrze i zrób krótki spacer, tak dla poprawy samopoczucia. Tylko pamiętaj – Nie siadaj za kierownicą pod wpływem alkoholu!

kamyk
kamyk
10 miesięcy temu

Kiedy zostaną zlikwidowane lekcje religii w szkołach średnich???