Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Kraksa za kraksą na wiślance. Utrudnienia w Skoczowie i Drogomyślu! | ZDJĘCIA

Fot. OSP w Drogomyślu / Facebook

Uwaga, kierowcy! Na DK81 w Skoczowie i Drogomyślu doszło do dwóch kraks z udziałem samochodów ciężarowych. Występują utrudnienia w ruchu. Potrwają do czasu usunięcia pojazdów z wiślanki.

Jak informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, do pierwszej kolizji doszło w Skoczowie “na światłach” około godziny 10.30. Uczestniczyło w niej łącznie pięć pojazdów – dwa samochody ciężarowe i trzy osobówki.

– Tir jadący od strony Katowic w kierunku Wisły najechał na poprzedzającego go tira, a ten wprawił w ruch trzy samochody osobowe stojące przed nim. Lewy pas ruchu jest przejezdny, podobnie jak prawy zjazdowy w kierunku centrum Skoczowa – wyjaśnia Krzysztof Pawlik.

Policjanci pracują także na wiślance w Drogomyślu, gdzie od 11.00 zablokowane były dwa pasy ruchu w kierunku Skoczowa. Powodem jest zderzenie dwóch samochodów ciężarowych.

– Przejazd obecnie został udrożniony. Samochody poruszają się jednym pasem ruchu – dodaje rzecznik cieszyńskiego garnizonu policji. Nie ma osób rannych.

Fot. KPP w Cieszynie

Fot. OSP w Drogomyślu / Facebook

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Tiry na tory

Heniek
Heniek
2 miesięcy temu

Kirk amebo czy każdy kierowca musi jechać z maksymalną dozwoloną prędkością?

Rowerzysta.
Rowerzysta.
2 miesięcy temu
Reply to  Heniek

Niektórzy byli nie uważni na kursach i myślą że znaki ograniczenia szybkości to znaki nakazu .

Na zdrowy rozsądek.
Na zdrowy rozsądek.
2 miesięcy temu

Coraz więcej wypadków z udziałem kierowców ciężarówek . Nie wiem dlaczego ministerstwo komunikacji nie ma dla nich ograniczeń szybkości tak jak w innych państwach , mało tego oni często wyprzedzają pojazdy osobowe jadące z prawidłową szybkością tworząc zagrożenie dla wszystkich użytkowników w okół nich.

kirk
kirk
2 miesięcy temu

Taaaa z prawidłową szybkością, 80 – 90 km/h na obwodnicy, sucha droga i TIR musi niedzielnych kierowców wyprzedzać blokując przy tym lewy pas na jakiś czas. Weź nie ćpaj już, albo bierz pół tego co bierzesz.

Na zdrowy rozsądek.
Na zdrowy rozsądek.
2 miesięcy temu
Reply to  kirk

Np. Ograniczenie 80 km/h , wszyscy jadą prawidłowo a taki jeden z drugim ciągnący za sobą skrzynie popisuje się i wszystkich wyprzedza na węża zapominając o w tańczącej po całej jezdni skrzyni w której wiezie towar i stresuje innych użytkowników jezdni a wyniki takie takie widzimy na takich zdjęciach jak tu.