Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kredyt gotówkowy – przydatne informacje dla kredytobiorców

Rekordowo niskie stopy procentowe spowodowały, iż coraz więcej osób zdecydowało się złożyć wniosek o kredyt gotówkowy. Aby dostać kredyt gotówkowy, wystarczy posiadać zdolność kredytową i udać się do oddziału banku. W większości przypadków udzielenie kredytu to tylko formalność, a umowę kredytową podpiszemy już kilka godzin po złożeniu wniosku. Maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego zgodnie z ustawą wynosi w roku 2021 7,2 %, jest więc bardzo korzystne dla osób, chcących w najbliższych miesiącach wziąć jak najtańszy kredyt. Jakie informacje będą przydatne dla kredytobiorców?

Kredyt gotówkowy online – czy warto?

Kredyt gotówkowy online w kilka minut jest możliwy do otrzymania pod warunkiem, iż wypełnimy wniosek na stronie banku. Dzięki narzędziu, jakim jest porównywarka kredytów Direct.Money będziemy mogli w bez wychodzenia z domu przeanalizować oferty kredytów gotówkowych wszystkich banków, uwzględnionych w rankingu i wybrać najtańszy kredyt gotówkowy. Dzięki niemu poznamy całkowity koszt kredytu, jego oprocentowanie oraz ewentualne opłaty dodatkowe, wymagane przez bank. Porównywarka kredytów gotówkowych pozwoli również na przeanalizowanie wysokości rat w zależności od tego, na jaki czas wzięta zostanie pożyczka gotówkowa. Jest to znacznie szybsze rozwiązanie, zarówno jeśli chodzi o czas przygotowania dokumentów, jak i otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej, cieszy się więc coraz większą popularnością.

Kiedy pożyczkobiorca ma zdolność kredytową?

Kiedy chcemy skorzystać z kredytu gotówkowego, bank sprawdza, jaka jest nasza zdolność kredytowa. Oznacza to, iż instytucja finansowa chce mieć pewność, iż będziemy w stanie spłacać kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny. Kredyt bankowy, zwłaszcza wzięty na długi okres, może bowiem w pewnym momencie przekroczyć nasze możliwości finansowe, dlatego bank sprawdza, ile wynoszą nasze miesięczne dochody i jaki typ umowy o prace mamy podpisany z pracodawcą. W przypadku kredytu gotówkowego na wysoką sumę bank może chcieć dodatkowo poznać nasze warunki mieszkaniowe lub sytuacje rodzinną. We wstępnym oszacowaniu naszej zdolności kredytowej można skorzystać z pomocy kalkulatora kredytów gotówkowych.

Co to jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania?

Przeglądając ranking kredytów gotówkowych nie należy się sugerować widocznym w nim oprocentowaniem kredytu. Całkowita kwota kredytu, oprócz odsetek składa się także z ubezpieczenia, prowizji i innych opłat dodatkowych. Roczna Stopa Oprocentowania RRSO to wskaźnik informujący nas, jaka będzie całkowita kwota do spłaty oraz koszty kredytu. Uwzględnia ona nie tylko oprocentowanie nominalne, ale także wszelkie dodatkowe koszty, mające wpływ na wysokość raty kredytu. Biorąc tani kredyt gotówkowy należy jednak upewnić się, czy umowa nie zawiera dodatkowego ubezpieczenia, przez co sumaryczna kwota kredytu może okazać się większa.

Co wpływa na koszt kredytu gotówkowego?

W rankingu kredytów gotówkowych można znaleźć informacje, co wchodzi w ich skład. Udzielenie kredytu gotówkowego przez bank wiąże się nie tylko z odsetkami, ale także innymi opłatami, uzależnionymi od instytucji finansowej, do której składamy wniosek. Oczywiście największy wpływ na wysokość raty będzie miała sama kwota kredytu, im jest ona większa, tym wyższa będzie wysokość miesięcznych rat. Banki niekiedy nakładają na kredyt marże, choć z drugiej strony oferują, zwłaszcza dla nowych klientów, promocje, warto więc pomyśleć o zaciągnięciu kredytu gotówkowego w instytucji finansowej, która ma w ofercie „kredyt za 0%”, by przyciągnąć klienta. Jest on jednak zazwyczaj przyznawany na niewielką sumę, w dodatku może być obarczony innymi dodatkowymi opłatami – ubezpieczeniem lub prowizją.

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments