Na sygnale Wadowice

Krewcy 30-latkowie w areszcie. Dopuścili się m.in. napaści rozbójniczej i znieważenia policjanta

Zdjęcie poglądowe. Fot. KPP w Wadowicach

Kalwaryjscy funkcjonariusze policji zatrzymali 33 i 35-latka, podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. Ponadto przestępcy dopuścili się innych sprzecznych z prawem działań.

Kilka dni temu, na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej dwóch mężczyzn podstępem wdarło się do jednego z mieszkań, gdzie zaatakowali lokatora. Uderzając go rękami i drewnianym kijem zażądali wydania pieniędzy. Nie osiągnęli zamierzonego celu, gdyż zostali spłoszeni przez pozostałych domowników. Natychmiast powiadomiono policję.

Chwilę po zdarzeniu, podczas penetracji terenu policjanci natrafili na jednego z poszukiwanych sprawców. W trakcie czynności, mężczyzna był agresywny wobec funkcjonariuszy. Groził im pozbawieniem życia, znieważał i szarpał usiłując zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności. W trakcie obezwładniania agresora, dołączył do niego inny mężczyzna, który także dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz ich znieważenia. Jak się okazało, był nim drugi z poszukiwanych.

W efekcie 33 i 35-latek, mieszkańcy powiatu krakowskiego i wadowickiego zostali zatrzymani. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator młodszemu z mężczyzn przedstawił łącznie cztery zarzuty. Z kolei 35-latek usłyszał trzy. Sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

google_news