Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

„Kronika Beskidzka” z nowym naczelnym

Wojciech Małysz został redaktorem naczelnym „Kroniki Beskidzkiej”.

Obowiązki objął 1 lipca. – Zależy mi, by „Kronika” była – jak przystało na gazetę lokalną – jak najbliżej ludzkich spraw. By czytelnicy wiedzieli, że zawsze mogą się do nas zwrócić, a my będziemy ich rzecznikiem. To brzmi jak frazes, ale chodzi o to, by ta relacja z mieszkańcami Bielska-Białej i powiatu bielskiego była jak najsilniejsza – mówi nowy naczelny.

Wojciech Małysz urodził się w Bielsku-Białej w 1981 roku. Jest absolwentem historii na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy). Ukończył podyplomowo studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z największym lokalnym tygodnikiem na Podbeskidziu współpracuje – z przerwami – od 2008 roku. Od dwóch lat jest etatowym dziennikarzem „Kroniki”. Jego artykuły sportowe ukazywały się również na łamach dziennika „Rzeczpospolita”.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
luc
luc
3 lat temu

Sodomitów ??? Sodomia i gomoria

Anka
Anka
3 lat temu

jakie poglądy ma nowy naczelny? normalne czy preferuje sodomitów i innych zbocz.

P.
P.
3 lat temu

Ale nowy szefie z tym “umierającym” targowiskiem to pojechaliście za szybko i za daleko

Anty
Anty
3 lat temu

No to żeby nie było wątpliwości – panie Małysz,jest pan z pisu ?

Jaś
Jaś
3 lat temu

Oprócz waszego portalu o Bielsku i okolicy pisze tylko Kronika i robi to rzetelnie. To wyzwanie dla nowego szefa,żeby robił to dalej bardzo dobrze

Andrzej
Andrzej
3 lat temu

Styropianowa przybudówka od lat.

Stanisław
Stanisław
3 lat temu

Tak mi się widzi, ze to pis-nominacja, więc zmian nie wróżę. Może jestem uprzedzony, takie czasy. Obym był w błędzie, czego sobie życzę.

Wolne media
Wolne media
3 lat temu

Ciekawe czy będzie cięty na katolików i ich religię tak jak niestety młode baby z GZC 🙁 ??

Pan Kracy
Pan Kracy
3 lat temu

Dobrze mu życzę,bo Kronika ma swoją markę i trzeba trzymać fason. Głównie nie ulegać politykom z wszystkich stron. Na razie sie to Kronice udawało.

Her men egilda
Her men egilda
3 lat temu
Reply to  Pan Kracy

Udaje się także z felietonami senatora Andrzeja Kamińskiego w aktualnościach? Dobrze, że zmieniono w podpisie autora z Artura Jarczoka na “Redakcja”.

Her menegilda
Her menegilda
3 lat temu

Co by się stało gdyby nowy redaktor naczelny osobiście przedstawił się czytelnikom, mieszkańcom, podpisał się pod deklaracją? Bo mówi nowy naczelny w kursywie ale do kogo mówi. Myślę, że nie trzeba pośrednictwa kolegi Artura Jarczoka jeśli ma lepsza jakość bo chyba o to chodzi wraz ze zmianą..

dużo tego
dużo tego
3 lat temu

Mam nadzieję, że nowy naczelny będzie miał “jaja” aby upominać się o sprawy zwykłych obywateli Żywiecczyzny, a wtedy chętnie wykupię elektroniczne wydanie gazety. Myślę, że inni też. Te sprawy to : obwodnica Węgierskiej Górki, stan służby zdrowia w powiecie żywieckim, stan szkół średnich w powiecie ( ucieczka młodzieży do B-B, ucieczka nauczycieli z powodu hańbiących pensji = niski poziom nauczania, przeładowane klasy pierwsze
( wytyczne Kucharczyka ), zatrudnianie kolesi z byłych władz powiatu na stanowiskach, zatrudnianie “krewnych i znajomych PiS-u ” itd itp. aha jeszcze dziurawe drogi, indolencja urzędników…………………..

Her menegilda
Her menegilda
3 lat temu
Reply to  dużo tego

Musi chyba redaktor naczelny zrezygnować już na wstępie z funkcji. Bo nie da radę zrealizować wszystkiego (nie wszystko bo są jeszcze sprawy po wielokropku) co wymieniono wyżej. Na sto procent nie załatwi tego i nie ma to nic wspólnego z jajami lecz z rozumieniem kto jest od czego.

Wujcio dobra rada
Wujcio dobra rada
3 lat temu
Reply to  dużo tego

Polecam wizytę u dobrego psychiatry!

Her menegilda
Her menegilda
3 lat temu

Masz znajomego psychiatrę bez pacjentów? Niech się lepiej ogłosi.

Her menegilda
Her menegilda
3 lat temu

Gratulacje, oby rzeczywiście słowa powołanego redaktora spełniły się w praktyce. Zrozumiałem: od ludzkich spraw. Te artykuły sponsorowane , których jest coraz więcej w aktualnościach i te które trzeba by było uznać za sponsorowane, będą się zmniejszać w ilości? W aktualnościach. Może ta relacja z mieszkańcami aby była silniejsza, niech uwidoczni się czasem w wypowiedzi redaktora w miejscu: “Dołącz do dyskusji” bo brakuje nieraz na beskidzka24 jasności w temacie, ustosunkowania się do niejasności a nawet błędów.