Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

„Kronika Beskidzka” z nowym naczelnym

Wojciech Małysz został redaktorem naczelnym „Kroniki Beskidzkiej”.

Obowiązki objął 1 lipca. – Zależy mi, by „Kronika” była – jak przystało na gazetę lokalną – jak najbliżej ludzkich spraw. By czytelnicy wiedzieli, że zawsze mogą się do nas zwrócić, a my będziemy ich rzecznikiem. To brzmi jak frazes, ale chodzi o to, by ta relacja z mieszkańcami Bielska-Białej i powiatu bielskiego była jak najsilniejsza – mówi nowy naczelny.

Wojciech Małysz urodził się w Bielsku-Białej w 1981 roku. Jest absolwentem historii na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy). Ukończył podyplomowo studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z największym lokalnym tygodnikiem na Podbeskidziu współpracuje – z przerwami – od 2008 roku. Od dwóch lat jest etatowym dziennikarzem „Kroniki”. Jego artykuły sportowe ukazywały się również na łamach dziennika „Rzeczpospolita”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
luc
luc
10 miesięcy temu

Sodomitów ??? Sodomia i gomoria

Anka
Anka
10 miesięcy temu

jakie poglądy ma nowy naczelny? normalne czy preferuje sodomitów i innych zbocz.

P.
P.
10 miesięcy temu

Ale nowy szefie z tym “umierającym” targowiskiem to pojechaliście za szybko i za daleko

Anty
Anty
10 miesięcy temu

No to żeby nie było wątpliwości – panie Małysz,jest pan z pisu ?

Jaś
Jaś
10 miesięcy temu

Oprócz waszego portalu o Bielsku i okolicy pisze tylko Kronika i robi to rzetelnie. To wyzwanie dla nowego szefa,żeby robił to dalej bardzo dobrze

Andrzej
Andrzej
10 miesięcy temu

Styropianowa przybudówka od lat.

Stanisław
Stanisław
10 miesięcy temu

Tak mi się widzi, ze to pis-nominacja, więc zmian nie wróżę. Może jestem uprzedzony, takie czasy. Obym był w błędzie, czego sobie życzę.

Wolne media
Wolne media
10 miesięcy temu

Ciekawe czy będzie cięty na katolików i ich religię tak jak niestety młode baby z GZC 🙁 ??

Pan Kracy
Pan Kracy
10 miesięcy temu

Dobrze mu życzę,bo Kronika ma swoją markę i trzeba trzymać fason. Głównie nie ulegać politykom z wszystkich stron. Na razie sie to Kronice udawało.

Her men egilda
Her men egilda
10 miesięcy temu
Reply to  Pan Kracy

Udaje się także z felietonami senatora Andrzeja Kamińskiego w aktualnościach? Dobrze, że zmieniono w podpisie autora z Artura Jarczoka na “Redakcja”.

Her menegilda
Her menegilda
10 miesięcy temu

Co by się stało gdyby nowy redaktor naczelny osobiście przedstawił się czytelnikom, mieszkańcom, podpisał się pod deklaracją? Bo mówi nowy naczelny w kursywie ale do kogo mówi. Myślę, że nie trzeba pośrednictwa kolegi Artura Jarczoka jeśli ma lepsza jakość bo chyba o to chodzi wraz ze zmianą..

dużo tego
dużo tego
10 miesięcy temu

Mam nadzieję, że nowy naczelny będzie miał “jaja” aby upominać się o sprawy zwykłych obywateli Żywiecczyzny, a wtedy chętnie wykupię elektroniczne wydanie gazety. Myślę, że inni też. Te sprawy to : obwodnica Węgierskiej Górki, stan służby zdrowia w powiecie żywieckim, stan szkół średnich w powiecie ( ucieczka młodzieży do B-B, ucieczka nauczycieli z powodu hańbiących pensji = niski poziom nauczania, przeładowane klasy pierwsze
( wytyczne Kucharczyka ), zatrudnianie kolesi z byłych władz powiatu na stanowiskach, zatrudnianie “krewnych i znajomych PiS-u ” itd itp. aha jeszcze dziurawe drogi, indolencja urzędników…………………..

Her menegilda
Her menegilda
10 miesięcy temu
Reply to  dużo tego

Musi chyba redaktor naczelny zrezygnować już na wstępie z funkcji. Bo nie da radę zrealizować wszystkiego (nie wszystko bo są jeszcze sprawy po wielokropku) co wymieniono wyżej. Na sto procent nie załatwi tego i nie ma to nic wspólnego z jajami lecz z rozumieniem kto jest od czego.

Wujcio dobra rada
Wujcio dobra rada
10 miesięcy temu
Reply to  dużo tego

Polecam wizytę u dobrego psychiatry!

Her menegilda
Her menegilda
10 miesięcy temu

Masz znajomego psychiatrę bez pacjentów? Niech się lepiej ogłosi.

Her menegilda
Her menegilda
10 miesięcy temu

Gratulacje, oby rzeczywiście słowa powołanego redaktora spełniły się w praktyce. Zrozumiałem: od ludzkich spraw. Te artykuły sponsorowane , których jest coraz więcej w aktualnościach i te które trzeba by było uznać za sponsorowane, będą się zmniejszać w ilości? W aktualnościach. Może ta relacja z mieszkańcami aby była silniejsza, niech uwidoczni się czasem w wypowiedzi redaktora w miejscu: “Dołącz do dyskusji” bo brakuje nieraz na beskidzka24 jasności w temacie, ustosunkowania się do niejasności a nawet błędów.