Cieszyn Kultura i rozrywka

Ks. Adam Boniecki na urodzinach Zamku Cieszyn

Fot. Z archiwum Zamku Cieszyn

„Forever Young?” – pod takim hasłem świętowane będą urodziny Zamku Cieszyn, które rozpoczną się 21 lutego rozmową z ks. Adamem Bonieckim. Duchowny zostanie zapytany o to, czy starość naprawdę Panu Bogu się nie udała? Spotkanie zaplanowano na Zamku o 16.00.

Kilka godzin wcześniej – od 11.00 – będzie można porozmawiać z autorami projektów dyplomowych prezentowanych na kultowej już wystawie „Graduation Projects”. O 17.30 załoga Zamku pokusi się o urodzinowe podsumowania z Agnieszką Obszańską, a o 20.00 impreza przeniesie się do modernistycznej willi przy ulicy Miarki 2. W tej przestrzeni zagra m.in. Silesian Dixie Band, a na żywym ogniu gotować będzie Patrycja Walter.

Sobota 22 lutego to czas rozmów o projektowaniu i o tym, co architekci mogą zrobić dla starzejącego się społeczeństwa. O 10.00 ruszają warsztaty poświęcone projektowaniu dla demencji z Marleną Meyer, a o 14.00 dyskusja z takimi twórcami jak m.in. Agnieszka Cieśla i Jan Cieśla, Pete Kercher czy Justyna Kucharczyk. O 16.00 nastąpi oficjalne otwarcie wystaw „Graduation Projects” i „Design out of the box”. Dwie godziny później można przejść znów na Miarki, gdzie będzie można zajrzeć w każdy zakamarek architektonicznej perełki i wysłuchać opowieści z fabryk mebli giętych.

W niedzielę o 10.00 będzie można wybrać się na myszkowanie po Cieszynie, odwiedzając miejsca, które niekoniecznie trafiły na pierwsze strony przewodników. W willi przy Miarki o 15.30 odbędzie się ponadto spotkanie z Jerzym Kronholdem, który nie tylko będzie czytał wiersze, a o 17.00 przyjdzie czas na spektakl „Latarnia Magiczna” Teatru Księżyc.

Warto też zarezerwować sobie czas na dni 2-4 marca, kiedy o 19.45 w kinie Piast wyświetlane będą filmy przełamujące stereotypowe postrzeganie starości: „Mężczyzna imieniem Ove”, „Louise nad morze”, „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o