Wydarzenia Cieszyn

Smakowity konkurs wraca do Wisły – wybiorą najlepsze krepliki!

Fot. Z archiwum WCK

W tłusty czwartek, 20 lutego, w Wiśle będzie można spróbować tradycyjnych kreplików w najlepszym wydaniu. Do perły Beskidów powraca bowiem konkurs kulinarny na „Najlepsze Beskidzkie Krepliki”, czyli beskidzkie pączki.

– Po kilku latach przerwy wracamy do bardzo sympatycznego i lubianego konkursu. Jego finał i degustacja odbędą się w Aries Hotel & Spa Wisła w Wiśle Czarnem o godzinie 10.00. Oprócz smakowania i podziwiania pączków, będzie można posłuchać kapeli „Wisła” i pośmiać się przy scenkach rodzajowych w wykonaniu grupy teatralno-kabaretowej „Emocja” – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury, które zdecydowało się na reaktywację konkursu kulinarnego wcześniej organizowanego przez Stowarzyszenie „Imko Wisełka”.

– Uznaliśmy, że to tak ciekawe wydarzenie, że warto je kontynuować. W tym roku czeka nas zatem dziesiąta edycja konkursu na „Najlepsze Beskidzkie Krepliki”. Postanowiliśmy, że oceny dokona jury, w skład którego wejdą przedstawiciele wszystkich gmin skupionych w Beskidzkiej 5 – dodaje Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

Na twórców najlepszych pączków czekają cenne nagrody rzeczowe. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni: osoby fizyczne, szkoły, komitety rodzicielskie, restauracje, cukiernie, koła gospodyń wiejskich. Jedynym ograniczeniem jest fakt, że pączki muszą zostać przygotowane według beskidzkiej receptury, czyli z powidłami śliwkowymi, ze spirytusem i muszą być smażone na smalcu.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
St@n Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
St@n
Gość
St@n

Godzinę to wybraliście super…..