Kultura i rozrywka Żywiec

Kto “Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego”?

Do 30 kwietnia można składać wniosek o nadanie tytułu „Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego”.

Jak informuje Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu, tytuł ten może być przyznawany osobom fizycznym oraz organizacjom pozarządowym i innym instytucjom jako zaszczytne wyróżnienie za zasługi dla rozwoju powiatu żywieckiego, szczególnie w dziedzinie gospodarczej, naukowej, społecznej, kulturalnej i sportowej.

Z wnioskiem o nadanie tytułu mogą występować: przewodniczący Rady Powiatu Żywieckiego w imieniu Rady Powiatu, starosta żywiecki w imieniu Zarządu Powiatu Żywieckiego, wójtowie gmin powiatu żywieckiego w imieniu społeczności danej gminy oraz organizacje pozarządowe i inne podmioty działające na terenie powiatu. Tytuł przyznawany jest w drodze uchwały przez Radę Powiatu na wniosek kapituły w dwóch kategoriach: osoby fizyczne oraz instytucje, czyli organizacje pozarządowe, fundacje, przedsiębiorstwa – wylicza Dariusz Szatanik.

Wniosek o nadaniu tytuł “Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego” należy złożyć w Biurze Rady Powiatu w Starostwie Powiatowym w Żywcu, w pokoju nr 26, w zamkniętej kopercie do 30 kwietnia.

Wniosek do wypełnienia znajduje się pod adresem: http://www.zywiec.powiat.pl/post/zasluzony-dla-powiatu-zywieckiego-2019-nabor-wnioskow,3575.html

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
1 rok temu

Ja bym proponowała Starostę Kalatę. Tyle co on zrobił dla rozwoju Żywiecczyzny to nikt nigdy nie zrobił. O zapomniałabym o Jaśnie Panie Antonim Szlagorze.