Kuźnia z pewnym awansem

7 sierpnia na Stadionie im. Karola Żertki w Strumieniu rozegrano mecz I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Skoczowie, w którym miejscowa Wisła podejmowała Kuźnię Ustroń. Obrońcy trofeum nie zawiedli i pewnie pokonali gospodarzy, awansując do kolejnego etapu rozgrywek.

Ustronianie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. W pierwszych minutach znakomite okazje do otwarcia wyniku mieli Bartosz Iskrzycki i Jakub Chmiel, jednak piłka po szarży tego pierwszego ostemplowała słupek, a drugi trafił w poprzeczkę. Kilka minut później bliski szczęścia był Daniel Dobrowolski, ale jego strzał z półwoleja nieznacznie minął bramkę. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze i w 37. minucie faworyzowani goście dopięli swego. Z prawego skrzydła precyzyjnie dośrodkował Bartosz Iskrzycki a formalności dopełnił Dawid Haratyk. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Kuźni mógł podwyższyć Michał Pietraczyk, ale w znakomitej sytuacji spudłował.

Po przerwie napór podopiecznych trenera Mateusza Żebrowskiego trwał w najlepsze. Kolejne okazje do zmiany rezultatu mieli kolejno Dawid Haratyk, Bartosz Iskrzycki i Michał Pietraczyk, ale ich strzały albo mijały bramkę, albo świetnie je bronił golkiper zespołu gospodarzy Jakub Kucz. Drużyna Roberta Żbikowskiego odgryzła się tylko raz, gdy Robert Janulek obsłużył dobrą centrą Marcina Waleńczyka, którego główka była jednak niecelna. Mecz rozstrzygnął się w 82. minucie, gdy ustronianie trafili do siatki rywali po raz drugi. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Pietraczyk, który dobił obroniony przez bramkarza Wisły strzał Arkadiusza Jaworskiego. Chwilę później gospodarze mogli złapać kontakt z Kuźnią, ale na posterunku czuwał jej golkiper Mateusz Jedynak. Ostatecznie wynik 0:2 nie uległ już zmianie i ze zwycięstwa mogli cieszyć się futboliści spod Równicy.

W pozostałych meczach I rundy PP padły następujące wyniki: Olza Pogwizdów – Spójnia Zebrzydowice 1:6, Strażak Dębowiec – Tempo Puńców 0:6, Iskra Iskrzyczyn – WSS Wisła 2:2 (karne 6:7), Góral Istebna – LKS Kończyce Małe 5:1. Jutro grają: Błękitni Pierściec – Błyskawica Drogomyśl, LKS Pogórze – Beskid Skoczów i LKS Ochaby 96 – Piast Cieszyn. Cukrownik Chybie ma wolny los.