Bielsko-Biała E-edukacja

Laury dla bielskich leśników

FOT. Nadleśnictwo Bielsko

Nadleśnictwo Bielsko realizuje od zeszłego roku projekt ekologiczny „Las dla nas. My dla lasu.”. Teraz działania te zostały wyróżnione w konkursie Ekolaury Polskiej Izby Ekologii w kategorii Edukacja Ekologiczna, Ochrona Przyrody. Nagrodę w imieniu bielskich leśników odebrał Nadleśniczy Marek Czader. Wydarzenie miało miejsce podczas uroczystej gali, jaka odbyła się 29 października w Katowicach.

Projektu „Las dla nas. My dla lasu.” ma na celu pokazanie bogactwa przyrodniczego polskich lasów. Skierowany jest do dzieci, u których ma kształtować pozytywne postaw na rzecz przyrody i środowiska. Polega to między innymi na podejmowaniu wspólnych działań w tym kierunku. – W ramach projektu wdrożone zostały aktywizujące metody nauczania i różnorodne formy organizacyjne; od warsztatów edukacyjnych, akcji sadzenia lasu i konkursu recytatorskiego w środowisku przyrodniczym, poprzez własnoręczne skręcanie budek lęgowych dla ptaków i schronów dla nietoperzy oraz wykonywanie ekologicznych ozdób choinkowych – wyjaśnia Irena Polok specjalista do spraw edukacji w Nadleśnictwie Bielsko.
W realizacji projektu oprócz leśników uczestniczą nauczyciele i pedagodzy. W ubiegłym roku szkolnym objął on swoim zasięgiem około 1000 młodych ludzi, którzy dzięki niemu mogli rozwijać swoje zainteresowań przyrodnicze. W tym roku uczestników będzie z pewnością jeszcze więcej, bo coraz więcej szkół jest zainteresowanych uczestnictwem w tym przedsięwzięciu.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments