Lider z Cieszyna deklasuje

Siatkarze Talent Sferawent Cieszyn pewnie pokonali 3:0 Volley Miasteczko Śląskie w meczu I ligi śląskiej mężczyzn. Dzięki tej wygranej ekipa znad Olzy zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli na mecie fazy zasadniczej sezonu 2023/24.

W pierwszym secie rywali nie było na boisku. Wynik tej rozgrywki 25:14 w pełni oddaje przewagę gospodarzy, którzy ustawili sobie przeciwnika dobrą zagrywką i blokiem. W drugiej partii lider tabeli też dominował, prowadząc nawet sześcioma punktami, ale w pewnym momencie zaczął popełniać błędy i jego zaliczka stopniała do jednego oczka. W końcówce seta cieszynianie wytrzymali jednak presję, zapisując go na swoje konto w stosunku 25:22. Trzecia część spotkania była podobna do pierwszej i skończyła się wysokim zwycięstwem miejscowych 25:18.

– Od początku sezonu sobie zakładaliśmy, że po fazie zasadniczej chcemy być na pierwszym miejscu w tabeli. Ten cel udało nam się osiągnąć już po przedostatniej kolejce, co bardzo nas cieszy – podsumował wygraną swojego zespołu Bartłomiej Chmiel, trener Talent Sferawent Cieszyn.

Talent Sferawent Cieszyn – Volley Miasteczko Śląskie 3:0 (25:14, 25:22, 25:18)
MVP: Michał Gawęda