LKS Goleszów z wygraną i awansem

W meczu 25. kolejki skoczowskiej klasy A LKS Goleszów pokonał na wyjeździe Błyskawicę Kończyce Wielkie 5:1 i zapewnił sobie awans do okręgówki.

Od początku mecz był intensywny, z szansami podbramkowymi po obu stronach, jednak to goście stwarzali groźniejsze okazje. Pierwszą z nich wykorzystali w 11. minucie, gdy wynik rywalizacji otworzył Jacek Juroszek. 180 sekund później było już 0:2. Tym razem składną akcję drużyny lidera sfinalizował Dawid Janoszek. Będący na fali futboliści z Goleszowa nie przerywali ataków, ale golkiper Błyskawicy Bartłomiej Hanus utrzymywał gospodarzy przy życiu.

Po zmianie stron trzecie trafienie dla gości zapisał na swoje konto Michał Jopek, który w 51. minucie zamienił na gola rzut karny, podyktowany za zagranie ręką zawodnika Błyskawicy. Od tego momentu mecz był praktycznie rozstrzygnięty a przez kolejne dwa kwadranse kibice nie zobaczyli bramki. Końcówka zawodów to czekanie jednak wynagrodziła. W 81. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Dawid Janoszek, posyłając futbolówkę do siatki efektownym strzałem z dystansu. 5 minut później piątego gola dla przyjezdnych ustrzelił Alan Szurman. Gdy wydawało się, że goleszowianie utrzymają czyste konto do końca spotkania, w doliczonym czasie gry honorową bramkę dla zespołu Sławomira Macheja ładnym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Przemysław Węgrzyn. Wygrywając w Kończycach Wielkich podopieczni trenera Marka Bakuna zapewnili sobie awans na wyższy szczebel zmagań.