Wydarzenia Wadowice

Wicemarszałek województwa małopolskiego w Wadowicach

Fot. UMWM Kraków

Z kilkugodzinną wizytą w Wadowicach przebywał ostatnio wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, wizytował on inwestycję na terenie wadowickiego Szpitala Powiatowego, a towarzyszyli mu poseł Filip Kaczyński (PiS) oraz radni województwa małopolskiego Rafał Stuglik i Rafał Kosowski. Inwestycja zakłada wykonanie nadbudowy dwóch kondygnacji istniejącego pawilonu szpitalnego wraz z niezbędnym wyposażeniem. Do nowych pomieszczeń przeniesione zostaną dwa oddziały wraz ze specjalistycznym zapleczem diagnostycznym.

– Ta ogromna inwestycja jest przełomowym momentem dla wadowickiego szpitala, a jest możliwa dzięki wsparciu z funduszy europejskich w wysokości aż 15 milionów złotych. Dzięki niej placówka będzie mogła rozpocząć udzielanie świadczeń, których do tej pory nie mogła realizować ze względu na bariery infrastrukturalne – powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Fot. UMWM Kraków

Fot. UMWM Kraków

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
swój
swój
3 miesięcy temu

A co bielskich towarzyszy obchodzą nasze Wadowice?

swój
swój
3 miesięcy temu

A co bielskich komunistów obchodzą nasze Wadowice?

też
też
3 miesięcy temu

Jakie to świadczenia będzie realizowała placówki, która do tej pory nie mogła? Te 15 mln wsparcia to nie takie “aż”, skoro zrzucają się na rozbudowę okoliczne gminy, ile to pieniędzy trzeba według planu? Miejscowy redaktor Szpila dowie się i napisze?

też
też
3 miesięcy temu

Wizytacja rzecz normalne, te 15 mln zł nie są “aż”, wpłacają dodatkowo na konto rozbudowy szpitala okoliczne gminy