Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Lockdown za Olzą! Czesi wprowadzają kolejne restrykcje

Fot. Canva.com

Czeski rząd ogłosił właśnie nowe obostrzenia związane z walką z pandemią koronawirusa. Obowiązywać będą one od jutra od godziny 6.00 do 3 listopada.

Premier Czech, Andrej Babiš, przyznał, że wprowadzone wcześniej obostrzenia nie działają jak trzeba. – Pandemia przyspiesza, wzrosty zakażeń i liczby hospitalizowanych są ogromne. Dlatego musimy wprowadzić nowe ograniczenia – powiedział.

Od 22 października zamknięte będą sklepy z wyjątkiem sprzedaży hurtowej i sprzedaży najbardziej potrzebnych artykułów. Nowe zasady nie dotyczą m.in. drogerii, aptek, stacji benzynowych, sklepów spożywczych, sklepów zoologicznych, salonów optycznych, pralni, kiosków z prasą, serwisów samochodowych. Zamknięte mają być natomiast m.in. zakłady fryzjerskie.

Ograniczone zostanie także przemieszczanie się ludzi i kontakt z innymi. Wyjątek stanowią wyjazdy do pracy, konieczne odwiedziny rodziny, zakupy podstawowych produktów, pomoc bliskim i wyjazdy do lekarza. Maksymalnie dwie osoby mogą wyjść na spacer do parku i lasu, za wyjątkiem rodzin i współpracowników. Zostaje ograniczony także bezpośredni kontakt administracji państwowej ze społeczeństwem. Godziny urzędowe będą ograniczone do maksymalnie pięciu godzin dwa razy w tygodniu.

Czeski rząd rekomenduje ponadto pracę z domu i ograniczenie bezpośredniego kontaktu z klientami w tych firmach, w których jest to możliwe.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Lockdown za Olzą! Czesi wprowadzają kolejne restrykcje … […]

Luc
Luc
1 miesiąc temu

Puknijcie się w czółka. Ten kraj ma 10 mln obywateli i jeśli dziennie będą mieli 12 tys.zakażonych,to za parę dni ogłoszą akcję :Czechu,lecz się sam”.

Stanisław Potocki
Stanisław Potocki
1 miesiąc temu

Czyli Czesi mają jeszcze większych szaleńców w rządzie niż u nas. To ciekawe

Lco
Lco
1 miesiąc temu

Fakt. Czeska minister pracy i polityki społecznej Jana Malacova podczas rozmowy z dziennikarzami
stwierdziła, że premier “Babisz to d***l”.