Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Magiczne harfy

Od 2005 roku w Cieszynie odbywają się konkursy duetów z harfą. Co dwa lata w nadolziańskim grodzie pojawia się utalentowana młodzież z kraju i zagranicy.

Tegoroczna impreza organizowana przez Polskie Towarzystwo Harfowe z siedzibą w Cieszynie, przebiegać będzie w drugi weekend kwietnia. Konkurs zostanie zainaugurowany 7 kwietnia o 9.30 w cieszyńskim Zamku. Tego dnia w przesłuchaniach wezmę udział studenci i uczniowie zaawansowani. 8 kwietnia przed południem odbędą się przesłuchania uczestników z grupy średnio-zaawansowanej, natomiast wieczorem organizatorzy zapraszają na koncert zatytułowany „Colors of Tango”.

Początek o 18.30 w sali Browaru Zamkowego, gdzie zabrzmią tanga argentyńskie. – Wystąpi niezwykłe trio: harfistka Aneta Salwińska, akordeonista Konrad Salwiński oraz Oscar Ernesto Ovejero z Argentyny, który śpiewa i gra na instrumencie cajon. Państwo Salwińscy, co chcę podkreślić, są laureatami Grand Prix naszego konkursu. Od kilku lat z powodzeniem koncertują w kraju i za granicą, a pierwsze kroki stawiali w Cieszynie – mówi Ewa Jaślar, dyrektor artystyczny konkursu i prezes Polskiego Towarzystwa Harfowego. Koncert jest biletowany (35 zł). W przerwie koncertu nastąpi ogłoszenie wyników VII Międzynarodowego Konkursu Duetów z Harfą.

W trzecim, a zarazem ostatnim dniu imprezy, czyli 9 kwietnia przed południem, odbędzie się konkurs prawykonań, zaś o 15.00 rozpocznie się Galowy Koncert Laureatów. Nagrodzeni uczestnicy zaprezentują się w sali widowiskowej Domu Narodowego.

google_news