Wydarzenia Sucha Beskidzka

Gmina Maków Podhalański: Ponad 4 miliony na termomodernizację

Fot. UM Maków Podhalański

Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim pozyskał 4 430 124,34 zł na przeprowadzenie termomodernizacji w budynkach komunalnych.

Jak informują samorządowcy dofinansowanie pochodzi z tzw. Funduszy Norweskich i zusykanie tych pieniędzy nie było łatwe.

Nabór o przyznanie dotacji cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Złożono w nim 214 wniosków na łączną kwotę ponad 870 mln zł przy dostępnych środkach wynoszących 86,31 mln. Pozytywną ocenę merytoryczną oraz rekomendację do dofinansowania uzyskały 164 projekty. Z tego na liście podstawowej znalazły się tylko 23 projekty, a pozostałe umieszczono na liście rezerwowej – podkreślają samorządowcy z Makowa Podhalańskiego.

Pozyskana dotacja zostanie przeznaczona na termomodernizację budynków szkół podstawowych w Wieprzcu, Kojszówce, Juszczynie, Grzechyni, Makowie Podhalańskim Dolnym i Białce. Prace zaplanowane są na przyszły rok.

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Dobrze, że tym razem samorząd sam sobie pozyskał a nie dostał i nie musi być wdzięczny. Ale jak to jest, że za kwotę 4,5 mln zł samorząd w Makowie Podhalańskim z Funduszy Norweskim zrobi termoizolację 6 szkół a z Funduszu Polski Ład za kwotę 6,3 mln zł samorząd w Czernichowie zrobi termoizolację tylko jednej szkoły?