Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Małopolski Festiwal Smaku 2024 z wizytą na Śląsku!

To naprawdę historyczna chwila – po raz pierwszy, wraz z Małopolskim Festiwalem Smaku, przekraczamy granice regionu i 14 lipca meldujemy się w uroczej perle Beskidu Śląskiego. Obiecujemy, że nie przyjedziemy z pustymi rękami!

Nie ma nic przyjemniejszego, niż dzielić się z sąsiadami tym, co najlepsze. A tak właśnie będzie w drugą sobotę lipca w Wiśle, gdzie zawitamy wraz z małopolskimi przysmakami. Spotykamy się w samo południe na placu Bogusława Hoffa, gdzie rozpoczniemy całodniowy festiwalowy piknik. Pokażemy Małopolskę od tej najsmaczniejszej strony i jesteśmy pewni, że i Ślązacy, i turyści będą się doskonale bawić, a co najważniejsze – nikt nie wyjdzie głodny!

Czego nie zabraknie? Oczywiście małopolskich specjalności, a więc fantastycznych serów, doskonałych miodów, regionalnych wypieków i chrupiącego pieczywa. Postaramy się również zaskoczyć naszych gości niespotykanymi walorami naszych regionalnych wędlin, przetworów i oryginalnymi połączeniami smaków. Za kulinarną oprawę festiwalu ręczyć będzie sam maestro Andrzej Polan, który – wraz ze swoim zespołem – dołoży wszelkich starań, aby wyczarować w swojej kuchni wyjątkowe dania.

Oprócz przysłowiowego „nieba w gębie”, zadbamy też o dobrą zabawę dla całych rodzin. Na długiej liście atrakcji znajdziemy między innymi specjalnie ułożony dla naszych sąsiadów quiz o Małopolsce, gdzie nie tylko będzie można błysnąć wiedzą, ale również wygrać bilety do parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Dla chętnych przewidziano warsztaty kulinarne, a dla dzieci – mnóstwo gier i zabaw. Jak zawsze, każdej edycji festiwalu towarzyszy charytatywna zbiórka dla Małopolan z rzadkimi chorobami.

Muzycznie też będzie pysznie, bo wystąpi Basia Giewont, a na jej koncercie spodziewać się można oryginalnego miksu muzyki góralskiej ze współczesnym popem i elektronicznymi brzmieniami.

Zapraszamy do Wisły!

Więcej informacji: https://www.malopolska.pl/malopolskismak/malopolski-festiwal-smaku/o-festiwalu

Partnerem medialnym Małopolskiego Festiwalu Smaku jest RMF MAXX.

google_news