Wydarzenia Wadowice

Marcyporęba: Marzenie się spełniło!

Fot. Edyta Łepkowska

Dawno już nie było w Marcyporębie uroczystości przygotowanej z takim rozmachem, jak otwarcie sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II. Trudno się jednak dziwić bogatej oprawie tego wydarzenia, zważywszy jak długo cała społeczność wsi czekała na te dwa obiekty sportowe.

Wielkie wrażenie na zebranych wywarła zwłaszcza majestatyczna procesja uczniów prowadzonych przez dziewczynkę ubraną w grecki peplos i niosącą płonącą pochodnię nawiązującą do olimpijskiego ognia. Dzieci z tego niezwykłego orszaku jeszcze raz znalazły w centrum uwagi, gdy przyszedł czas na przygotowaną przez nich część artystyczną. I ponownie wszystkich zachwyciły, choć na próby przed występami miały zaledwie kilka dni, które upłynęły od początku roku szkolnego.

Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego przecięcia wstęgi, po którym proboszcz parafii w Marcyporębie – ksiądz kanonik Jan Giądła dokonał poświęcenia sali i boiska. Następnie wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos przekazał dyrektorce szkoły Krystynie Korus ogromny symboliczny klucz do nowych obiektów sportowych. Ich budowa kosztowała łącznie ponad 2 mln zł. Obie inwestycje powstały z udziałem środków zewnętrznych.

– Odkąd pamiętam, uczniowie naszej szkoły garnęli się do sportu. Bardzo chętnie uczestniczyli nie tylko w lekcjach wychowania fizycznego, ale i w zajęciach pozalekcyjnych oraz zawodach sportowych. Odnosili w nich wiele sukcesów. Bywało, że docierali aż na szczebel wojewódzki. Przy okazji wyjazdów na zawody zawsze z zazdrością podziwiali bazę lokalową innych szkół. Sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia była ich wielkim marzeniem – mówiła Krystyna Korus.

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments