Wydarzenia Bielsko-Biała

Mazańcowice: O krok od groźnego pożaru. W porę zareagowały dzieci | ZDJĘCIA

Dom z przyległym garażem, a wewnątrz garażu zaparkowany samochód i różnego rodzaju wyposażenie – to tam pojawił się ogień. Mogło być groźnie, na szczęście w porę zareagowały dzieci i wezwały strażaków na ul. Bałkan w Mazańcowicach.

Zgłoszenie pożaru wpłynęło z WCPR o godz. 19.48. – Po dojeździe na miejsce, okazało się, że pali się w garażu. Do rozprzestrzenienia się ognia na samochód zabrakło zaledwie paru minut, na szczęście samochodem udało się wyjechać. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego i ugaszeniu pożaru – powiedział nam asp. sztab. Dawid Miś z JRG2 w Bielsku-Białej

W dalszej kolejności garaż został oddymiony i przewietrzony, a budynek sprawdzony pod kątem stężenia tlenku węgla, zagrożenia nie stwierdzono. W tym przypadku straty są niewielkie, okopcona ściana i okopcony samochód. – Mogło być groźnie, na szczęście dzieci w porę zauważyły dym i prawidłowo zareagowały – dodał nasz rozmówca.

Jak dowiedział się nasz portal, właściciel posesji pojechali do sklepu, a w domu pozostała nastolatka i osiemnastolatek. W pewnym momencie gdzieś obok domu było słychać koty, dzieci poszły sprawdzić, co się dzieje i wtedy wyczuły dym. – Dzieci powiadomiły nas o pożarze. Jadąc do domu, widzieliśmy, że jadą strażacy. Proszę sobie wyobrazić, co myślą rodzice, wiedząc, że i my i oni jedziemy w tym samym kierunku i do tego samego budynku – relacjonowali nam właściciele posesji. – Podziękowania nalezą się dzieciom, oraz strażom – za szybki przyjazd i akcję gaśniczą. Udało się uniknąć dużych strat. W akcji uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej z JRG2, jeden z OSP Mazańcowice i policja.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Euzebiusz sonsiat
Euzebiusz sonsiat
17 dni temu

Niesamowite zakłamywanie rzeczywistości gdy ktoś zostawi peta w kuble na śmieci i nawet sam ugasić nie umie…bo,ch,,aterowie naszych czasów…gimbaza która ma być przyszłością narodu.Medal mu! Największą nauczką życia było jak by ojcu auto spalił

Katarzyna
Katarzyna
17 dni temu

„Bohaterze” w necie, po pierwsze sprawdź pisownię poprawną zanim coś „mądrego” spróbujesz znowu napisać. Sam zakłamujesz rzeczywistość. Zaglądałeś do tego kosza? Odejdź od komputera i poczytaj lepiej słownik ortograficzny. Ciesz się, że nikomu nic się nie stało.

domyślam się
domyślam się
17 dni temu
Reply to  Katarzyna

sonsiat umie pisać poprawnie, pisze prześmiewczo, prawdopodobnie nie lubi sąsiada i rodziny

Katarzyna
Katarzyna
17 dni temu
Reply to  domyślam się

Tym bardziej „odważny”, nie mający najmniejszego pojęcia o rodzinie, krzywdzi fałszywą oceną. Żałosny człowiek.

Przyjaciółka
Przyjaciółka
17 dni temu
Reply to  domyślam się

Lubi czy nie lubi poprostu zazdrosny człowiek , nikt nie wie co było przyczyną pożaru a tym bardziej sąsiad! Niech patrzy na swoje podwórko, a nie obraża ludzi, którzy sobie na to nie zasłużyli ❤️

Katarzyna
Katarzyna
17 dni temu

Ja się nie ukrywam pod maską nieuka. Nie mam się czego wstydzić. Pierwszy raz komentuję coś w sieci. Jestem mamą tych dzieci i nie pozwolę na ich obrażanie, ponieważ jestem z nich dumna. A jeżeli ty „dobry” sąsiedzie lepiej wiesz jak było to zapraszam, możesz powiedzieć mi to prosto w oczy.

wrzuć na luz
wrzuć na luz
17 dni temu
Reply to  Katarzyna

Nie warto tak bardzo brać na poważnie tego typu “pisarstwo” Euzebiusza, mały człowiek i tyle. Więcej takich tutaj jest.

kot mu mordę lizał
kot mu mordę lizał
17 dni temu

Osiemnastolatek to już nie takie dziecko. Dobrze, że nie brały się dzieci za prąd, prądy to ostatnio specjalność strażaków. Powiedziałbym, że koty są pominięte w zasłudze, im należy się też podziękowanie.