Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńska Barbórka dobiegła końca. To były niezapomniane oesy | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

Zakończył się ORLEN OIL 47. Rajd Cieszyńska Barbórka. Tegoroczna Ceremonia Startu odbyła się przy Hali Widowiskowo- Sportowej w Cieszynie. Zawodnicy wzięli udział w widowiskowym prologu, prowadzącym uliczkami miasta. 

W imprezie udział wzięli zawodnicy trzech mistrzowskich cykli: Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska.

Rywalizacja 102 załóg rozpoczęła się w sobotę,  18 listopada na sześciu wymagających odcinkach specjalnych w Zamarskach oraz Ustroniu – Lipowcu. Jedna z prób rajdu, jako uhonorowanie zmarłego w ubiegłym roku wspaniałego zawodnika, Mistrza Polski w Rajdach samochodowych –  Zbigniewa Cieślara, została nazwana jego imieniem. Na starcie pojawiło się aż pięć załóg w samochodach najwyższej kategorii Rally2.

Na liście zgłoszeń w rajdzie okręgowym w ramach Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska znalazło się 59 załóg. Do formuły SKJS w ramach Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska zgłosiło się 45 załóg.

Pełną listę zgłoszeń RO zobaczysz TUTAJ.

Lista zgłoszeń SKJS dostępna jest TUTAJ.

Trasa rajdu okręgowego obejmowała 49 kilometrów oesowych. Dla zawodników startujących w ramach SKJS trasa rajdu liczyła 25 kilometrów oesowych. Rajd zakończył się ceremonią mety, która odbyła się przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Cieszynie.

Najszybszą załogą ORLEN OIL 47. Rajdu Cieszyńska Barbórka został Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. Jerzy Tomaszczyk i Kamil Dąbrowski wygrali w klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego,  wygrywając jednocześnie rundę Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Pełną tabele wyników ORLEN OIL 47. Rajd Cieszyńska Barbórka znajdziesz TUTAJ

i TUTAJ.

fot. Małgorzata Krawczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
z Hażlacha
z Hażlacha
5 miesięcy temu

A na OX nic o rajdzie nie piszą mimo że to ich teren. Chyba pora przestać czytać ich gnioty.

Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu

Otworzył rajd Pan Starosta ale już nie zamknął, nie widać na zdjęciach, chyba nie jest fanem warkotów. Też nie jestem fanką 4 kółek, mój rower ma tylko 2, ale lubię patrzyć jak się ludzie cieszą z flaszkami w rękach. Gratuluję wszystkim zwycięzcom.