Porady i inspiracje

Męskie problemy – jakie leki bez recepty warto kupić?

Problem z potencją to powszechna dolegliwość. Traktuje się ją z dużą wstydliwością, chociaż dotyka aż 150 mln mężczyzn na świecie – nigdy nie borykają się oni z tym sami. Sięgnięcie po leki bez recepty to najczęściej wybierana opcja, która zaoszczędzi czas i pieniądze. Pozostaje więc kwestia – które z leków są najskuteczniejsze? Po jakie sięgnąć?

Rodzaje leków na zaburzenia potencji

Leki stosowane na zaburzenie erekcji można uporządkować według składników, na których opierają swoje działanie. Można wyróżnić między innymi:

  • składniki pochodzenia naturalnego (żeń-szeń, maca, guarana, cytryniec chiński, buzdyganek naziemny) – działają na zasadzie stymulacji libido, podwyższają ciśnienie krwi. Są to suplementy diety, więc dla najlepszych efektów należy stosować je regularnie;

  • prasteron (DHEA) – naturalny męski hormon płciowy, prekursor testosteronu. Częstym źródłem zaburzeń erekcji jest jego niedobór w organizmie. Spadek następuje wraz z wiekiem, zazwyczaj od 45 roku życia. Tylko w przypadku niedoborów wskazane jest przyjmowanie leków z prasteronem;

  • substancje czynne (Sildenafil, Vardenafil, Tadalafil) – powodują większy napływ krwi do prącia dzięki rozkurczeniu naczyń krwionośnych. Ze względu na swoje działanie, leki zawierające te związki należy dawkować w ograniczonych ilościach. Np. tadalafil bez recepty można zakupić w zawartości maksymalnie 20mg.

Problemy z potencją – jakie leki wybrać bez recepty?

Współczesny rynek farmaceutyczny oferuje szeroki wybór leków stymulujących wzwód. Część z nich dostępna jest bez recepty. Dostępność i skuteczność to kategorie, którymi warto kierować się podczas poszukiwania leku. W aptekach bez recepty znajdziemy na przykład:

  • Braveran (główne składniki to L-arginina, korzeń maca i buzdyganek ziemny) – suplement diety stosowany pomocniczo. Wspomaga ukrwienie narządów płciowych poprzez stymulowanie wytwarzania tlenku azotu. Zwiększa libido i podtrzymuje witalność. Jeden z najczęściej wybieranych leków na tę dolegliwość.

  • Mensil – lek zawierający sildenafil (25mg). Dostępny w tabletkach do rozgryzania i żucia, dyskretny i szybki.

  • Maxon – zawiera sildenafil (25mg) w postaci cytrynianu. Jedna tabletka na opakowanie.

  • Maxigra – zawiera sildenafil (25mg). Sprzedawany w opakowaniach po 4 tabletki.

Kiedy nie stosować leków na impotencję?

Stosując leki na impotencję, należy pamiętać o spożywaniu ich według wskazań farmaceutów. Przede wszystkim należy upewnić się o braku alergii na składniki danego leku jeszcze przed jego przyjęciem. Utratą zdrowia skutkuje również łączenie leków zawierających składniki aktywne (sildenafil, tadalafil) z lekami uwalniającymi tlenek azotu.

Aby proces zwalczania problemów z erekcją przebiegł pomyślnie, konieczne jest przeczytanie i surowe przestrzeganie zasad dołączonych do opakowania w postaci ulotki (np. kwestia dziennego dawkowania i przeciwwskazania odnośnie konkretnych substancji). Pozwoli to cieszyć się dobrym zdrowiem, jak i skutecznym zwalczeniem impotencji.

google_news