Wydarzenia Bielsko-Biała

Mieszkanie dość tanie. Kolejna szansa dla bielszczan

Pojawiła się realna szansa, że w Bielsku-Białej w niedługim czasie przybędzie mieszkań na wynajem za umiarkowaną cenę. Pod koniec czerwca Rada Miejska dała zielone światło na przystąpienie przez gminę do nowo tworzonej spółki SIM – Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, która je wybuduje. Na jutro (piątek) w Ratuszu zaplanowano spotkanie przyszłych wspólników nowej spółki.

Bielsko-Biała przystąpiło (jako jeden z udziałowców) do powstającej właśnie spółki SIM Śląsk Południe, do której wstępny akces zadeklarowały też władze samorządowe Raciborza, Jastrzębia- Zdroju, Kuźni Raciborskiej i Czerwionki-Leszczyn. Spółka SIM to nowa inicjatywa rządu zaproponowana w zamian za program „mieszkanie plus”, który – mówiąc delikatnie – nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Teraz ma być lepiej. Cel pozostał taki sam: budowa mieszkań dla średnio zasobnych Polaków. Można przyjąć, że chodzi o nową odsłonę sprawdzonego już w praktyce rozwiązania, jakim były i są TBS-y (Towarzystwa Budownictwa Społecznego). Chodzi więc o mieszkania o stosunkowo wysokim standardzie, przeznaczone dla osób o średnich dochodach.
Więcej o tym przedsięwzięciu można przeczytać w nowym numerze „Kroniki Beskidzkiej”, który jest już dostępny w sprzedaży. E-wydanie można nabyć TUTAJ

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments