Wydarzenia Cieszyn Kultura i rozrywka

Mieszkanki powiatu cieszyńskiego wyróżnione nagrodą im. Oskara Kolberga

Powiat cieszyński ma kolejny powód do dumy. Z informacji przekazanych przez starostę, Mieczysława Szczurka wynika, iż dwie mieszkanki powiatu zostały wyróżnione nagrodą im. Oskara Kolberga, która przyznawana jest za zasługi dla kultury ludowej.

Mowa o Monice Wałach – Kaczmarzyk  oraz Karolinie Kupczyk, które rzeczoną nagrodę otrzymały podczas uroczystej, 47. gali organizowanej w ramach tegoż przesięwzięcia.

Wyróżnienia przyznawane są osobom, które tworzą w dziedzinach sztuk plastycznych i rękodzieła, literatury, śpiewu, muzyki instrumentalnej i tańca.

Monika Wałach – Kaczmarczyk to multiinstrumentalistka i śpiewaczka, która od ponad 30 lat zajmuje się kształceniem dzieci i młodzieży w zakresie gry na instrumentach oraz śpiewu tradycyjnego, instruktorka grup obrzędowych. Jest także Radną Rady Powiatu Cieszyńskiego. Pani Monika otrzymała nagrodę w kategorii II. dla Mistrza Tradycji.

fot. powiat.cieszym.pl / na zdjęciu Monika Wałach-Kaczmarzyk

Karolina Kupczyk, która gra na altówce i aktywnie działa w zespołach Wałasi oraz Jaworzynczanki otrzymała nagrodę specjalną dla wyjątkowego ucznia wskazanego przez Mistrza Tradycji. Ta nagroda została przyznana po raz drugi.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim laureatom konkursu.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
po linii
po linii
6 miesięcy temu

Wyróżnione mieszkanki dwie a zdjęcie jedno. Nie po znajomości?: Starosta – radna powiatowa, Mistrz Tradycji – wyjątkowy uczeń.