Wydarzenia Bielsko-Biała

Mistrz uhonorowany. Marian Kasprzyk nie krył wzruszenia

Fot. Polski Związek Bokserski

Marian Kasprzyk, mistrz Olimpijski z Tokio (1964) został uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Uroczystość miała miejsce w miniony wtorek w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie. Znakomity pięściarz odebrał odznaczenie z rąk prof. Piotra Glińskiego, wicepremiera, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. – To wyjątkowa okazja. W przeddzień rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio wracamy do Igrzysk Olimpijskich w Tokio sprzed 57 lat. Dziękuję za dokonania i piękną kartę sportową – mówił wicepremier Piotr Gliński.

Marian Kasprzyk nie ukrywał radości. – Bardzo dziękuję. Jestem bardzo wzruszony. Odznaczenie świadczy o tym, że w Polsce dba się także o byłych zawodników. To szczególne docenienie człowieka – skomentował.

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski otrzymała też słynna lekkoatletka Ewa Kłobukowska (order w jej imieniu odebrał Mieczysław Nowicki, prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich). Marian Kasprzyk i Ewa Kłobukowska zostali uhonorowani za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zasługi na rzecz krzewienia idei olimpijskiej. Mariana Kasprzyka do dziś można spotkać na każdym wydarzeniu organizowanym przez Beskidzką Radę Olimpijską, a jeśli znajdzie czas przygląda się także młodym adeptom boksu na treningach Bielskiego Klubu Bokserskiego Beskidy.

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
15 dni temu

Kto stoi obok mistrza na zdjęciu, dlaczego nie wręczający Krzyż?

Konstantynopolitanka
Konstantynopolitanka
15 dni temu

Przestań z tymi insynuacjami! Leków nie bierzesz?

Hermenegilda od początku
Hermenegilda od początku
15 dni temu

Jakie insynuacje, podszywacz?, zwrócenie uwagi na fakty – nie rozróżniasz? Leki zostaw dla siebie.

Onufry
Onufry
15 dni temu

Moje gratulacje dla Mistrza.

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
14 dni temu
Reply to  Onufry

i mistrzyni.