Wydarzenia Bielsko-Biała

Mistrz uhonorowany. Marian Kasprzyk nie krył wzruszenia

Fot. Polski Związek Bokserski

Marian Kasprzyk, mistrz Olimpijski z Tokio (1964) został uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Uroczystość miała miejsce w miniony wtorek w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie. Znakomity pięściarz odebrał odznaczenie z rąk prof. Piotra Glińskiego, wicepremiera, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. – To wyjątkowa okazja. W przeddzień rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio wracamy do Igrzysk Olimpijskich w Tokio sprzed 57 lat. Dziękuję za dokonania i piękną kartę sportową – mówił wicepremier Piotr Gliński.

Marian Kasprzyk nie ukrywał radości. – Bardzo dziękuję. Jestem bardzo wzruszony. Odznaczenie świadczy o tym, że w Polsce dba się także o byłych zawodników. To szczególne docenienie człowieka – skomentował.

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski otrzymała też słynna lekkoatletka Ewa Kłobukowska (order w jej imieniu odebrał Mieczysław Nowicki, prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich). Marian Kasprzyk i Ewa Kłobukowska zostali uhonorowani za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zasługi na rzecz krzewienia idei olimpijskiej. Mariana Kasprzyka do dziś można spotkać na każdym wydarzeniu organizowanym przez Beskidzką Radę Olimpijską, a jeśli znajdzie czas przygląda się także młodym adeptom boksu na treningach Bielskiego Klubu Bokserskiego Beskidy.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
1 rok temu

Kto stoi obok mistrza na zdjęciu, dlaczego nie wręczający Krzyż?

Konstantynopolitanka
Konstantynopolitanka
1 rok temu

Przestań z tymi insynuacjami! Leków nie bierzesz?

Hermenegilda od początku
Hermenegilda od początku
1 rok temu

Jakie insynuacje, podszywacz?, zwrócenie uwagi na fakty – nie rozróżniasz? Leki zostaw dla siebie.

Onufry
Onufry
1 rok temu

Moje gratulacje dla Mistrza.

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
1 rok temu
Reply to  Onufry

i mistrzyni.