Sport Wadowice

Mistrzowie muld i wiraży – ZDJĘCIA

W przeprowadzonych w Rzykach kolarskich mistrzostwach Polski w konkurencji pumptrack, trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci wadowickiej Aquili.

Sukces podwójny, bowiem zawody były jednocześnie pierwszą rundą Pucharu Polski. Na starcie (profesjonalny tor w ośrodku Czarny Groń w Rzykach Praciakach) stanęło ponad sześćdziesięcioro specjalistów z całej Polski w „pompowaniu” i „wyciskaniu” rowerów. Dyscyplina polega bowiem na jeżdżeniu po muldach, przy czym prędkość uzyskuje się nie pedałując, a „wciskając” rower w muldy i ostre zakręty, co umożliwia uzyskiwaniu dużych prędkości.

Z pośród reprezentantów Aquili tytuły mistrzów Polski zdobyli: juniorka Marika Kudra (nr startowy 174) oraz żacy – Maja Żuławińska (nr 165) i Jan Zieliński (nr 136). Tuż poza strefą medalową, na czwartej pozycji w kategorii elita uplasował się Wojciech Gnojek (nr 4) ustępując zwycięzcy czasem 1,65 sek.

Zawody zorganizowała wrocławska Fundacja Kult.  Władze Polskiego Związku Kolarskiego na mistrzostwach reprezentował wiceprezes Tomasz Kramarczyk ze Stryszowa.