Sport Wadowice

Mistrzowie spod Łysej Góry – ważna aktualizacja!

Łucznicy Sokolego Oka zdobyli złoty medal w rozegranych w Głuchołazach halowych mistrzostwach Polski młodzików.

Młodzi sportowcy spod Łysej Góry trenowani przez Ryszarda Bogunia największy sukces odnieśli w kategorii drużynowej. Młodzicy starsi – Oskar Boguń, Łukasz Dudek i Jakub Stachak – zajmując pierwsze miejsce wywalczyli tytuł Zespołowych Halowych Mistrzów Polski. Indywidualnie Oskar Boguń uplasował się na 5. pozycji, Łukasz Dudek był 13., a Jakub Stachak 23.

Uwaga: Dwa dni po zawodach okazało się, że łucznicy Sokolego Oka zdobyli również medal w mikscie. Po przeliczeniu punktów duet Oskar Boguń – Gabriela Radwan przesunięto z piątej na trzecią pozycję!

Łuczniczki Sokolego Oka – Aleksandra Wider, Roksana Strojek, Emilia Dudek i Oliwia Dragan – zajęły 7. miejsce zespołowo w kategorii młodziczek młodszych. Indywidualnie najlepszą z zawodniczek z Zawadki (wioska pod Łysą Górą) była Aleksandra Wider plasując się na 9. pozycji. Aleksandra w duecie ze swoim bratem Kazimierzem uplasowali się na 7. miejscu. Z kolei Kazimierz Wider był 10. w kategorii młodzików młodszych.