Na sygnale Oświęcim

Mógł doprowadzić do tragedii

Fot. KPP w Oświęcimiu

Dziś w nocy policjanci ogniwa patrolowo–interwencyjnego oświęcimskiej komendy przeprowadzili akcję ratunkową, ewakuując z domu 55-letnią mieszkankę Oświęcimia. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę podejrzanego o podpalenie altany.  To od niej zajęła się ściana stojącego obok domu!

Do zdarzenia doszło tuż po 3.00. Policjanci, pełniący służbę w rejonie ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu, dostrzegli dym unoszący się znad jednej z posesji. W związku z powyższym błyskawicznie znaleźli się na miejscu pożaru.  Jak się okazało, paliła się drewniana altana znajdująca się tuż przy ścianie budynku jednorodzinnego. Mundurowi o pożarze natychmiast powiadomili strażaków, a następnie zaalarmowali 55-letnią mieszkankę domu, której pomogli w ewakuacji.

W pobliżu miejsca zdarzenia mundurowi dostrzegli  73–letniego mieszkańca Oświęcimia, który został zatrzymany w związku  z podejrzeniem dokonania podpalenia. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych.

Szybkie działanie służb ratunkowych oraz zatrzymanie podejrzanego było możliwe, ponieważ  działając na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, rejon na którym wcześniej dochodziło do różnego rodzaju pożarów oraz niezgodnego z prawem spalania śmieci przez mieszkańca Oświęcimia, był objęty regularnym nadzorem Policji.

Za spowodowanie pożaru, który mógł zagrozić życiu lub zdrowi mieszkańców podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do ośmiu lat.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments