Wydarzenia Bielsko-Biała

Mural na 70 lat. Dzieło powstanie na początku czerwca

Fot. Marcin Płużek

W Bielsku-Białej powstanie mural z okazji 70. rocznicy połączenia obu miast. Dzieło pojawi się na ścianie budynku w pobliżu bielskiego ratusza. Zostanie zaprezentowane na początku czerwca z okazji zaplanowanych w tym czasie Dni Bielska-Białej.

Niedawno pisaliśmy o pomyśle radnych Maksymiliana Prygi oraz Rafała Ryplewicza, którzy zaproponowali stworzenie rocznicowego malowidła przy placu Ratuszowym, na betonowym murze stanowiącym obwałowania brzegowe rzeki Białej. Ta propozycja została odrzucona. Radnych to nie zniechęciło i zaproponowali na miejsce powstania malowidła mury oporowe przy wiadukcie kolejowym na ulicy PCK.

Władze miasta miały jednak – okazało się – własną koncepcję. Okolicznościowy malunek powstanie na ogromnej szczytowej ścianie budynku przy placu Ratuszowym 7. Zostanie namalowany w ramach realizowanego w mieście projektu „oBBraz miasta #7” i dołączy, jako kolejne dzieło, do bogatej już galerii bielskich ulicznych murali.

Kto go wykona? Na razie jest to tajemnicą. Na giełdzie nazwisk pojawia się jeden z czołowych przedstawicieli polskiego street artu, ale oficjalnie nie udało nam się tej informacji potwierdzić. Nie będziemy więc na razie zdradzać jego nazwiska. Trudno więc też powiedzieć cokolwiek o tym, jak malowidło będzie wyglądało. W Galerii Bielskiej BWA – pilotującej przedsięwzięcie – dowiedzieliśmy się tylko, że będzie to wielkoformatowy obraz nawiązujący do historii Bielska i Białej.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu

Czy gdzieś w Bielsku mogę sprzedać butelki z wina w większej ilosci?

Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Oczywiście podszywacz, zwróć je na melinę ale nie w poniedziałek, właściciel leczy kaca.

Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu

Mural powinien przedstawiać włókniarkę przy pracy.

Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Tak podszywacz, a nazwę placu zmienić na Plac Włókniarzy.

Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu

Chyba, że będzie to dzieło rąk.