E-edukacja Cieszyn

Warto się dzielić częścią siebie. Prelekcja dla młodych ludzi i nie tylko

Fot. Pixabay.com

W siedzibie Stowarzyszenia “Pomocna Dłoń Blisko Ciebie” w Cieszynie odbyła się w kolejna prelekcja. Tym razem gościem był Tomasz Piwocha, który promował krwiodawstwo, przekonując, iż warto – jeśli mamy możliwość – dzielić się częścią siebie z potrzebującymi.

Tomasz Piwocha jest członkiem zarządu Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Katowicach. Od ponad dwudziestu lat, wraz ze swoją żoną, zajmuje się organizowaniem akcji honorowego krwiodawstwa dla maturzystów z cieszyńskich szkół. Ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią Covid-19, nie było możliwości przeprowadzenia tego przedsięwzięcia w tym roku. Dlatego, w celu zachęcenia ludzi, przede wszystkim młodych, wkraczających w dorosłe życie, do dawstwa krwi oraz szpiku kostnego, prelekcja została zarejestrowana i udostępniona na kanale YouTube oraz na stronie facebookowej cieszyńskiego stowarzyszenia.

– Zwróciliśmy się z prośbą do dyrektorów cieszyńskich szkół ponadpodstawowych o umieszczenie nagrania z prelekcji na stronach internetowych i facebookowych szkół, co spotkało się z niemal natychmiastową reakcją kilku z nich, za co serdecznie dziękujemy. Prelekcja będzie również wykorzystana do promocji krwiodawstwa przez wychowawców klas – mówi Olga Białoń, prezes Stowarzyszenia “Pomocna Dłoń Blisko Ciebie” w Cieszynie.

W czasie prelekcji Tomasz Piwocha poruszył oprócz tematów oddawania krwi, rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego, trudną kwestię dawstwa narządów, która wiąże się z dramatem ludzi tracących najbliższych.

Z prelekcją można zapoznać się tutaj.

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments