Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Trwa akcja “Zaszczep się w majówkę”. 1600 dawek czeka

Fot. Pixabay.com

895 osób zaszczepiło się już w ramach drugiego dnia akcji “Zaszczep się w majówkę”. Na dziś czeka jeszcze 1600 dawek. Wczoraj rano do mobilnego punktu w Parku Śląskim przy popularnym „Kapeluszu”, zgodnie z zapowiedzią ministra Michała Dworczyka, dotarło kolejnych 1000 dawek szczepionki Johnson & Johnson z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Dzięki temu jeszcze dziś będzie można użyć 1600 szczepionek. Chętnych z całego regionu nie brakuje.

– Czekamy jak zwykle od godz. 8.00 w Parku Śląskim. Mam nadzieję, że kolejne osoby skorzystają z tej okazji i zaszczepią się jednodawkową szczepionką. Minione dwa dni pokazały, że nawet pogoda jest niestraszna mieszkańcom, którzy od wczesnych godzin porannych ustawiają się do tego punktu. To pokazuje ich odpowiedzialność za zdrowie nie tylko swoje, ale i innych – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Wczoraj rano, jeszcze przed rozpoczęciem szczepień, ustawiło się pół tysiąca chętnych. Pod koniec dnia jednak każda osoba mogła zaszczepić się „z drogi”, bez długiego oczekiwania.

W pierwszym dniu akcji wykorzystano 1005 dawek szczepionki Johnson & Johnson. Do punktu, kilka godzin przed uruchomieniem, ustawił się kilkukilometrowy ogonek mieszkańców. Nad sprawnym przebiegiem procesu czuwają non stop żołnierze 13. Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. – To oni dbają o to, by oczekujący mieli założone maseczki i aby zachowali odległość. Dodatkowo pracownicy szpitala MSWiA oraz Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego informują mieszkańców o tym, jak można się zaszczepić poprzez inne formy jak infolinia 989 czy portal obywatel.gov.pl – dodaje Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

– Zapraszamy chętnych. Specjalne kontenery, w których odbywają się iniekcje, spełniają wszystkie normy związane z punktem szczepień, jest miejsce rejestracji, poczekalnia, gabinet – podkreśla dyrektor szpitala MSWiA w Katowicach, Piotr Grazda.

3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze. Zaszczepić się mogą również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

W województwie śląskim zostało wykonanych już ponad 1,3 mln szczepień. Według harmonogramu do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw Covid-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia można zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina 33 lata
Ewelina 33 lata
5 dni temu

Ale czy to jest dobra szczepionka jak nie narodowa jak cały pis nie narodowy.